Záchrana? Ještě je čeká boj!

Uherské Hradiště Sport 18 / 01 / 2011

Hokejisté Uherského Hradiště proti Uničovu zkolabovali

Druholigoví hokejisté HC Uherské Hradiště ještě stále nemají vyhráno. Třebaže fanoušci očekávali, že si v sobotu zajistí záchranu, Andrýsek a spol. proti poslednímu Uničovu zkolabovali. Jejich pozice se však i přes výpadek zhoršila jen o kapánek, stále potřebují v play out jedno vítězství. A mají na něj poslední tři pokusy…
Uh. Hradiště - Uničov 3:6 (0:3, 1:1, 2:2)
Do hradišťské klece se překvapivě postavil Jedlička a za 146 sekund lovil puk ze sítě. Ze studené sprchy se domácí rychle oklepali, ale Sladký pálil vedle a střelu Antonoviče po kličkované mezi obránci zachytil gólman Koloušek ve výstroji. Na druhé straně se vyznamenal i Jedlička, když lapil sólo Černého, ale ve 14. minutě už kapituloval, když neměl šanci na tečovanou střelu Poura od modré. Za dvě minuty už přenechal místo Šteflovi, který se však poprvé dotkl puku, až když jej vytahoval ze sítě. To domácí obranou projel jako nůž máslem uničovský kapitán Jurča a blafákem překonal „studeného“ Štefla. I když výsledek vypovídá jasně, převaha byla paradoxně na straně Uh. Hradiště. Uničov připomínal kobru, která uštkne a stáhne se... A ve stejném duchu se nesla i prostřední třetina. Domácí opět začali náporem, Kotačka však vyprášil jen Kolouškovy betony, a soupeř po přečíslení přidal v páté minutě čtvrtý zásah. Sakrajdovi boys zůstali jako opaření, nepřesně rozehrávali a v útočné fázi hráli bez nápadu. Až ve 30. minutě napřáhl od modré při přesilové hře Sakrajda a jeho ránu šikovně tečoval Mikeš. Po brance domácí ožili, agilní Sakrajda však trefil pouze tyčku a druhou šanci mu zmařil výtečným zákrokem Koloušek.
Změnu ve scénáři zápasu nepřinesla ani poslední dvacetiminutovka, v nástupu měl gól na hokejce Sladký, ale nepřehodil ležícího brankáře a trest přišel ve 46. minutě. Opět smrtící brejk a 1:5! Ani při čtyřbrankovém manku Uh. Hradiště flintu do žita nehodilo, po snad jediné chybě Kolouška skóroval Sladký a za dalších 103 sekund předvedl rychlý kontr s přesnou koncovkou další obránce Stašek. Jenže z vykřesané jiskérky naděje aspoň na prodloužení se domácí těšili jen 15 sekund, kdy se štěstím dopravil puk za Šteflova záda Prachař a nebylo co řešit. Branky: 30. Mikeš (Sakrajda), 49. Sladký, 51. Stašek (Němec). Vyloučení 7:6, využití 1:0, oslabení 1:0, 300 diváků.
UH. HRADIŠTĚ: Jedlička (16. Štefl) - Sladký, Matula, Krystýnek, Pšeja, Stašek, J. Rapant, Vodák - Sakrajda, Mikeš, Knebl - Antonovič, Andrýsek, Piluša - M. Rapant, Kotačka, Pochylý - Kundera, Němec.
1. Vsetín    8    1    1    18    74:110    27
2. Uh. Hradiště    6    0    6    17    73:143    24
3. Uničov    5    1    1    22    90:176    18

autor: RUDOLF HOLÁSEK, PETR ČECH