Zachrání potápějící se kocábku?

Zachrání potápějící se kocábku?
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 27 / 10 / 2010

Házená v Uh. Hradišti je v troskách, trenér Pavel Blaha se vrátil i kvůli tlaku z města

Házenkáři Uherského Hradiště balancují nad propastí! Od záhuby se je snaží zachránit staronový kouč Pavel Blaha, který se na lavičku vrátil po tříleté pauze. Když odcházel, tým patřil k lepšímu průměru Středomoravské ligy, dnes je otlounkánkem a v totálním rozkladu. „Kádr čítá pět šest lidí, situace je kritická,“ přiznává bez okolků Blaha. Stane se spasitelem?
Blaha opustil hradišťskou loď před třemi lety, de facto na přání hráčů, kterým nebylo po chuti, že v kádru protežuje zlínské borce. „Ano, ale věděl jsem, že bez nich půjde výkonnost dolů. A minulé sezony mi dávají jen za pravdu. Ještě před rokem, kdy klub táhli Bellovič s Mikušem, to šlo, ale aktuálně je to jedna velká krize,“ tvrdí Blaha, který se vrátil na trenérskou lavičku i pod tíhou tlaku z města... „Odboru školství se taková reprezentace města právem nelíbí. Slíbil jsem tedy, že zkusím tým vzkřísit, ale stále si kladu otázku, jestli to má vůbec smysl,“ říká bez okolků lodivod.
Třebaže do „lokálky“ naskočil před čtrnácti dny, comeback si odbyl až v sobotu. Na úvodní duel se totiž sešli jen čtyři lidi... „Abych zabránil dalšími fiasku a hrozbě kontumace, oslovil jsem bývalé hráče, kteří sice už dlouho netrénují a jsou vyššího věku (ročníky 1968 až 1971 - pozn. autora), ale aspoň byli ochotni zápas odehrát. Když zájem odchovanců je takřka nulový,“ pokrčil rameny.
Z kádru, který dokončil minulou sezonu, podle něj zůstaly jen trosky. Několik hráčů končilo kvůli opakovanému zranění kolenních vazů, ale kamenem úrazu je hlavně odchod nejlepšího trojlístku D. Habarta, Růžička, Babáček na hostování do sousedních Napajedel. „Na oplátku mělo Hradiště na základě ústní dohody posílit o pět hráčů, jenže přišel pouze jeden, jehož výkonnost není ani srovnatelné s naším nejslabším hráčem,“ kroutí hlavou nad dědictvím z minulé sezony Blaha. „Hostování bohužel nejde ukončit, potrvá až do konce letošní sezony. Ale i kdyby, mám obavy, že všichni kluci už nebudou mít zájem za Uh. Hradiště hrát. S výjimkou Babáčka, který nastoupil v sobotu proti Uničovu,“ nedělá si iluze lodivod.
Jak z krize ven? „Nad odpovědí si už lámu hlavu celé noci, ale zatím mě nenapadlo nic jiného, než jestli vůbec pokračovat. Když  hráči nemají zájem, nic nezmůžu. V pěti lidech hrát nemůžeme...“ posteskl si Blaha.
Se zlínskými kamarády totiž může hrát, ale ne vítězit. Jejich limitujícím faktorem je totiž věk a fyzická kondice.

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace