Záchranu Reflexu vystřílel Piluša

Uherské Hradiště Sport 20 / 06 / 2012

„Konec dobrý, všechno dobré“

In-line hokejisté Reflex Uherské Hradiště jsou zachráněni! Extraligovou příslušnost si úřadující šampion zajistil v play-out, ve kterém bez větších problémů dvakrát porazil Tuněchody. Hvězdou série byl Jiří Piluša, autor čtyř gólů. Úspěšný comeback si v rozlúčce odbyl i Petr Sakrajda, do sítě se trefil dvakrát.
Tuněchody    - Uh. Hradiště 1:3
Hradišťští odjížděli na východ Čech (zápas se hrál v Chrudimi - pozn. autora) s mírnými obavami, byť soupeř v základní skupině nezískal ani bod. „Když jsme první tři minuty soupeři vůbec nepůjčili puk, věřil jsem, že vyhrajeme. Ale jednoduché to nebylo,“ říká Miroslav Rýpal, prezident Reflexu. Tuněchody totiž všechno vsadily na obranu a vyrážely pouze do sporadických brejků. „Zápas byl docela nervózní, což se odrazilo v počtu vyloučených, kterých bylo asi sedm na obou stranách,“ poznamenal Rýpal, který smekl před výkonem domácího gólmana Vicha. „Měl úžasnou lapačku a uchránil domácí od přídělu. Lapil i nemožné.“ Branky: Piluša 2, Valenta. Čtvrtiny 0:0, 0:1, 1:1, 0:1. Stav série: 0:1

Uh. Hradiště - Tuněchody 7:2
Gólman Vich dlouho čaroval i na Slovácku, v polovině zápasu totiž na ukazateli skóre svítily dvě dvojky. „Kdybychom ale vedli 15:2, nikdo by se nedivil. Jenže brankář soupeře předváděl neuvěřitelné kousky, jeho kouzlo jsme zlomili až v poslední čtvrtině,“ říká Rýpal. A hosté ze tří brejků dva dotáhli do gólové koncovky... „Černocký už neměl nárok,“ podotkl Rýpal, který jen litoval, že stejný výkon jako včera nedokázali svěřenci kouče Aleše Pšurného předvést v základní části. „Play-off by nám určitě neuniklo. Ale jak se říká, konec dobrý, všechno dobré,“ pravil Rýpal. Domácí dres oblékl poprvé a naposledy v sezoně i Petr Sakrajda, který po návratu z dovolené u protinožců prokázal, že góly střílet nezapomněl. Branky: Sakrajda 2, Piluša 2, Kovařík, Nesrsta, Schuster. Čtvrtiny 1:0, 1:2, 1:0, 4:0. Konečný stav série: 2:0
UH. HRADIŠTĚ: Černocký - Gärtner, Gajdošík, Valenta, Nesrsta, Horák, Sakrajda, Piluša, Schuster, Kovařík, Kučera.