Zachraňující se Jalubí a Šumice vyfasovaly debakl

Slovácko Sport 23 / 05 / 2012

Zlechovský Kowalík opět úřadoval, zajistil bod

Zlámanec - Šumice 8:0 (4:0)
 Jednoznačná záležitost domácích, kteří už po půlhodině hry vedli 3:0 a nebýt výborného golmana hostí Janíčka mohlo být vítězství dvouciferné. Branky: Svízela 3, Šurmánek 2, Řezníček, Hubáček, Kolařík
Zlechov - Koryčany 2:2 (0:2)
 Prví dvě šance si vytvořili domácí, ale se zakončením byli na štíru. V 10. min. domácí obrana vyrobila hrubku, kterou potrestal Kroutilík, tentýž hráč ve 40. min. zvýšil už na 0:2. Po přestávce domácí zabrali, Zajíc se z pozice stopera vysunul do zálohy a v 76. min. hostující obrana faulovala Kowalíka, který sám z penalty dal kontaktní gól. Vyrovnaní se domácí dočkali v nastaveném čase, Kowalík se probil obranou soupeře a skóroval.
Kudlovice - Bojkovice 0:2 (0:1)
 Hosté byli v utkání fotbalovější, do vedení však mohli jít domácí, ve 36. min. nedali penaltu. Hosté rozhodli o výsledku brankami Vargy a Vaculy.
Osvětimany - Nedakonice 1:3 (0:0)
 Hosté byli v utkání fotbalovější a po hodině hry šli do vedení Panáčkem, krátce předtím neproměnili penaltu. Domácí ale zareagovali rychlou vyrovnávací brankou Dobeše ze 68. minuty. O vítězství rozhodli hosté dvěma brankami v závěrečné desetiminutovce, první dal Bilavčík a druhou si dali sami domácí.
Slavkov - Sušice 2:1 (1:0)
 Domácí byli v utkání lepším mužstvem a svoji převahu vyjádřili brankami Stojaspala a Chovance, hosté snižovali v samém závěru zápasu.
V. Otrokovice B - Jalubí 8:0 nehl.
Havřice - Strání 2:0 (1:0)
Domácí se chtějí nadobro vzdálit z nebezpečných pater tabulky a pomoci jim k tomu měly tři body ze souboje s hráči Strání. O naplnění cíle se postarala dvojice bratrů Rachůnků. Nejprve skóroval v prvním poločase mladší z bratrů Michal, když si naběhl na centr a dokázal míč usměrnit do sítě. Po trefě z 38. minuty se tak odcházelo do kabin s těsným stavem 1:0. Druhý poločas příliš fotbalových akcí nenabídl. Z mála šancí stojí za zmínku neproměněná tutovka domácího kapitána France. V 71. minutě na něj po centru spoluhráče Slavětinského zírala prázdná brána. Hlavou však nezamířil přesně a míč putoval mimo tři tyče. Mrzet jej to však dlouho nemuselo. Neuběhlo ani čtvrt hodiny a domácí se vytouženého pojistného gólu přeci jen dočkali. Jeden z hráčů Strání zahrál v pokutovém území rukou a z nařízené penalty se nemýlil Tomáš Rachůnek. Poté se opět hra odehrávala spíše jen mezi šestnáctkami a brankaři příliš práce neměli. Tečku za utkáním udělal hostující Frühauf. Jeho nebezpečnou střelu však domácí brankář vyrazil. Po závěrečném hvizdu tak mohly zaznít oslavné fanfáry havřického fanklubu.
Branky: M. Rachůnek, T. Rachůnek
Rozhodčí: Prokop - Němec, Slavíček
Diváci: 120
Havřice: Kročil, T. Rachůnek, Franc, Kadlčík, Crla, M. Rachůnek, Šmotek, Řezníček, M. Masařík, R. Masařík, Ulčík. Střídali: Maršálek, Kubáň, Slavětinský.
Strání: A. Popelka, Zmeko, Janiga, Vojtek, Toth, S. Popelka, Bruštík, Frühauf, Mimochodek, Pomajbik, Zderčík. Střídali: Koritina, Mikláš.