Záhorovice vyválčily první body

Slovácko Sport 15 / 09 / 2016

Orel UB - Přečkovice 0:2 (0:1)
Branky: 32. Novosad J., 92. Slezák D. ŽK: 40. Josefík Ot., 75. Skřivánek V. (Orel UB). ČK: 88. Machala R., 92. Žižka Z. (Orel UB). Diváci: 50.
Rozhodčí: Volodymyr Korolovych - Martin Mandík (laik), Hynek Šenkeřík (laik).
Orel UB: Maršálek M. - Žižka Z., Smolčák R., Slovák J., Skřivánek V., Sedláček J., Machala R., Konrád P., Josefík O. (17. Popelka J.), Jahoda K., Josefík Ot.
Trenér: Pavel Tinka.
Přečkovice: Hart Š. - Vrba M., Valíček B., Tureček Z. (54. Jančář M.), Slezák D., Slánský M., Procházka M., Novosad J., Michalec M., Kaniok R., Bezruč M.
Trenér: Karel Šenkeřík.
V Uherském Brodě se hrál pohledný fotbal. Ve 31. minutě se sám objevil před brankářem Slánský, ale brankář jeho míč dokázal vytěsnit na rohový kop. Hosté zahrávali rohový kop, ze kterého padla branka zásluhou Novosáda. I nadále se hrál útočný fotbal z obou stran, ale do poločasu se již skóre nezměnilo. Druhý poločas pokračoval v tempu prvního. V 66. minutě šli hostující Vrba a Slánský sami na brankáře, ale nedokázali se domluvit a brankář jejich úmysl vystihl. V samotném závěru utkání byli vyloučeni v 88. minutě Machala a v 92. minutě Žižka. V závěru utkání, při zahrávání rohového kopu, když domácí zkoušeli štěstí i s brankářem, hostující hráči jeho úmysl vystihli a Slezákovi se podařilo zavěsit do prázdné branky a zvýšit na konečných 0:2.
Nejlepší hráči: Milan Maršálek - Bohdan Valíček

Vlčnov B - Strání B 1:1 (1:0)
Branky: 36. Mikulec M. - 78. Štajner J.
ŽK: 60. Moštěk A. - 40. Zderčík P., 90. Grebík M. Diváci: 50.
Rozhodčí: Jan Houdek - Radim Kužela (laik), Marek Bušo (laik).
Vlčnov B: Machala L. - Zemek P. ml., Šabršula K. (70. Pešl A.), Moštěk A. (86. Bařina J.), Mikulec M., Mikulec K., Machala D., Kašpařík Pe., Kašpařík Pa. (32. Minařík M.), Flasar J., Beránek V.
Trenér: Petr Kašpařík.
Strání B: Tomanec L. - Žajgla T. (82. Pavluš V.), Zderčík P. (55. Pavlína J.), Zderčík A., Vintr P., Tóth P., Tomanec P. (70. Štajner J.), Popelka J., Pavluš M., Janovský M., Janiga V. (80. Grebík M.).
Trenér: Pavel Bruštík.
V bojovném utkání hráči zápasili víc než mezi sebou s vedrem, a tak bylo vidět více nepřesností než pohledných akcí. Za zmínku stojí především hostujícími trefená tyč, kdy Žajgla využil zaváhání domácího brankáře, který míč podběhl. Ve 36. minutě se prosadili domácí, kdy Mikulec využil krásného načechraného centru a nekompromisně zavěsil, 1:0. Poločas se už dohrával spíše uprostřed hřiště. Ve druhém poločase hosté zabrali, avšak nevyužili několik slibných příležitostí, především díky perfektnímu výkonu domácího brankáře. V 76. minutě srovnal skóre Štajner, který dokázal obstřelit brankáře a vyrovnal na 1:1. Domácí mohli jít znovu do vedení, ale nepovedený centr skončil na spojnici břevna a tyče, a tak utkání skončilo smírně 1:1.
Nejlepší hráči: Vladimír Beránek - Jakub Štajner

Záhorovice - St. Hrozenkov 2:1 (2:1)
Branky: 26. Lyko O., 37. Michalčík R. - 24. Bolech M.
ŽK: 47. Michalčík R., 81. Surý M. - 63. Janíček P. Diváci: 40.
Rozhodčí: Jiří Vlašic - Jiří Gřunděl (laik), Josef Vaculík (laik).
Záhorovice: Janíček J. - Varga P., Šust R. (59. Ondrušek D.), Surý M., Pospíšil L., Polanský I., Nášel V., Michalčík R. (83. Duda M.), Krč P., Jál J. (56. Dvořák P.), Lyko O. (33. Šabršula V., 71. Tomáštík J.).
Trenér: Miroslav Andrlík.
St. Hrozenkov: Sedlačík P. - Škriečka J., Straka M., Semela P. (46. Gabrhel P.), Praženec M., Ostravský R., Janíček P., Breznický R., Breznický P., Blaho T., Bolech M.
Trenér: neuveden.
Do utkání lépe vstoupili hosté. Ve 24. minutě si převzal míč Bolech, obešel tři domácí obránce a prostřelil gólmana, 0:1. Radost hostů ale trvala jen dvě minuty, když autor vedoucí branky udělal chybu a špatně přihrál. K míči se dostal domácí Lyko a z rychlého protiútoku srovnal. Ve 37. minutě se domácí Michalčík nejlépe zorientoval ve velkém vápně, prostřelil všechny hráče, co mu stáli v cestě, a poslal Záhorovice do vedení. Po změně stran domácí ve snaze urvat první podzimní body nic nevymýšleli a bránili pro ně důležitý výsledek.
Nejlepší hráči: Jaroslav Janíček - Marián Straka

Boršice u Bl. - Hradčovice 1:1 (0:0)
Branky: 89. Ježek P. - 64. Koníček P.
ŽK: 62. Chudík L. (Boršice u Bl.). Diváci: 85.
Rozhodčí: Lukáš Mikulka - František Motyčka (laik), František Macek (laik).
Boršice u Bl.: Stodolák Ma. - Šimek R., Stodolák Mi. (80. Tureček M.), Ondra P. (72. Rybnikář I.), Kusenda P., Ježek P., Chudík L., Huspenina M., Humpula J., Gál J., Doležal R. (54. Nožička J.).
Trenér: Vladimír Bilík.
Hradčovice: Šmíd J. - Švestka V., Řihák R., Rosík V., Mikulec R., Kroča M., Koníček P., Hruboš O., Hostýnek P., Božarov P., Blažek D.
Trenér: Radim Mikulec.
Ve 12. minutě centroval z pravé strany hostující Mikulec, Hruboš si naběhl do vápna, ale jeho hlavičkový pokus kryl domácí gólman. Ve 25. minutě střílel z malého vápna domácí Kusenda, ale obránci hostujícího celku odrazili míč na rohový kop. Ve 36. minutě se na levé straně uvolnil Doležal, dostal se i ke střele, avšak gólman jeho pokus se štěstím vyrazil na rohový kop. V 64. minutě zahrávali hosté přímý kop, který vyrazil gólman na rohový kop. Z rohového kopu se hostující celek ujal vedení, když se dokázal prosadit Koníček. V 89. minutě se domácím podařilo vyrovnat, Ježek se trefil přesně k tyči a upravil skóre zápasu na 1:1.
Nejlepší hráči: Martin Stodolák - Jakub Šmíd

H. Němčí - Nezdenice 1:1 (1:0)
Branky: 40. Zámečník Jo. - 68. Kukuča L.
ŽK: 2. Svadbík J., 62. Chmelina J. - 3. Jurásek L., 90. Lebánek L. Diváci: 107.
Rozhodčí: Tomáš Polášek - Vojtěch Jahoda, Martin Sípek.
H. Němčí: Rybnikář P. - Zámečník Jo. (70. Fibichr R.), Zámečník Ji., Tureček M., Svadbík J., Pospíšek M., Malík T., Jančařík F., Janča V., Chmelina J. (90. Tureček P.), Bobčík D. (46. Bahula L.).
Trenér: Petr Rybnikář.
Nezdenice: Juriga M. - Uličník J. (69. Kolínek L.), Šašinka O., Sviták P. (84. Lebánek L.), Struhař P., Salvet L., Kukuča L., Kolínek M., Kociňák T., Kociňák J., Jurásek L.
Trenér: Ivan Pavlis.
Souboj o čelo tabulky sliboval pohledný a útočný fotbal. Ale opak byl pravdou. Obě mužstva spíše nakopávala dlouhé míče a kloudná akce po zemi nepřicházela. Skóre utkání se měnilo až ve 40. minutě, kdy zahrály Nezdenice špatně ofsajd systém a nikým nechráněný Zámečník nedal gólmanovi střelou k tyči šanci. Ani druhý poločas nepřinesl žádnou světobornou hru, oba týmy se spíše dohadovaly mezi sebou, než aby tvořily hru. Hostům se nakonec podařilo vyrovnat, a to v 68. minutě, kdy po centru z pravé strany skluzem dorážel míč do brány Kukuča. Do konce zápasu se již nic zajímavého nestalo, a proto je remíza 1:1 zasloužená.
Nejlepší hráči: Josef Zámečník - Michal Juriga

Žítková - Pitín 4:3 (2:1)
Branky: 43., 46., 85. Solár M., 27. Kramárik M. - 30., 55. Čuč R., 63. Schäffer P.
ŽK: 62. Pollák M. - 43. Bureš M., 85. Schäffer P. Diváci: 75.
Rozhodčí: Josef Zámečník - Martin Hargaš (laik), Pavel Berčík (laik).
Žítková: Šedivý L. - Solár M., Pollák M., Lebánek M., Kramárik M. (65. Mušuta M.), Krajčovič V. (51. Hrubý M.), Janků J. (88. Pouza D.), Hargaš R., Hargaš M., Čejka D., Bulejko V.
Trenér: Jan Kubáň.
Pitín: Berčík P. - Urbánek P., Trllo Z., Staněk Š. (81. Bor B.), Spáčil Z., Schäffer P., Kozubík J. (85. Kavka P.), Domorád P., Divila J. (46. Kozubík A.), Čuč R., Bureš M.
Trenér: Marek Kúdela.
Začátek prvního poločasu byl ze strany domácích hodně ospalý, hosté si vytvořili velkou převahu, ale ani jednu ze tří šancí neproměnili. Domácí se vzpamatovali a ve 27. minutě se dostali do vedení po rohovém kopu, kdy odražený míč doklepl do sítě domácí Kramárik. Hosté po rohovém kopu srovnali skóre ve 30. minutě na 1:1. Ve 43. minutě kopali domácí po ruce hostů pokutový kop, který proměnil Solár a upravil na 2:1. Ve druhém poločase domácí začali jako raketa, ve 46. minutě Solár zvyšoval na 3:1. Poté ožili hosté a nejprve Čuč v 50. minutě snížil na 3:2. A poté v 63. minutě srovnal Schäffer. Osudnou se pro hosty stala 85. minuta, kdy opět po ruce hostujícího obránce domácí kopali druhý pokutový kop, který proměnil Solár a uzavřel skóre zápasu na 4:3. Utkání by více slušela remíza.
Nejlepší hráči: Martin Hargaš - Radim Čuč