Zajíc už předává zkušenosti

Zajíc už předává zkušenosti
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 17 / 08 / 2019

Za tři zápasy tři body za dvě branky a jednu asistenci. Tomáš Zajíc se rozjel po přestávce zaviněné zraněním na plné obrátky a i díky jeho trefám má Slovácko na svém kontě už devět bodů.

Cesta z Plzně musela být hodně příjemná.

Příjemná byla, ale byla také hodně dlouhá. Zkrátily nám ji písničky, které autobusem zněly a při některých jsme se dali i do zpěvu. (smích) Nebyly to ale nějaké speciální věci třeba z kabiny. Spíše to bylo spontánní, co zaznělo z reproduktorů autobusu.

Hned po zápase v Plzni se ale z kabiny ozývalo sborové a hlasité: Raketou na Mars! To je nový vítězný rituál a kdo jej zavedl?

Přiznám se, že i já jsem to v kabině slyšel poprvé a docela se mi to líbilo. Mám pocit, že s tím přišel Rambo (Petr Reinberk).

Zasáhla vás po Plzni velká euforie, anebo už byla menší než po zápase na Spartě?

Já jsem na Spartě kvůli zranění nebyl, ale teď mně ta radost připadala hodně velká.

Po zranění sis připsal ve třech utkáních dva góly a jednu asistenci. Jsi spokojený?

Spokojený jsem, ale ještě se necítím úplně v top kondiční pohodě. Navíc mě stále pobolívá kotník, ale zápas od zápasu se to lepší, tak snad to bude za týden ještě lepší. V kondiční přípravě mám i individuální tréninky, abych manko dohnal, a myslím, že jej doháním rychle.
V minulém domácím zápase jsi gólem rozhodl derby. Jak jsi svůj gól oslavil a stálo tě to něco do kabiny?
Radost byla samozřejmě velká, i když jsem mohl dát i tři góly. Zaplať pánbůh jsem dal ale aspoň ten jeden. Moje oslavy ale byly takové normální. V kabině mě to nestálo nic. Taxa za rozhodnutí derby není stanovená, takže z toho jsem vyvázl. (smích)

Mělo vítězství v derby i tvůj gól odezvu mezi kamarády a poznávají tě lidé třeba i na ulici?

Kamarádi mně gratulovali a sem tam mě poznají i lidé na ulici, kteří mně děkovali. Je to pro mě příjemný pocit.

V Plzni jsi připravil pro Ondru Šašinku první gól. On se ale nerodil lehce. Ustál jsi souboj s Hejdou, který tě málem poslal k zemi, a pak přišel přesný pas. Co z té akce bylo pro tebe nejtěžší?

Měl jsem větší rychlost než on. Dostával jsem se před něj a snažil se mě zachytit. Když už padal, tak mně brnkl o nohu. Snažil jsem se rychle vstát a viděl Ondru, jak nabíhá mezi gólmana a stopera, jak to my útočníci máme rádi. Tak jsem se snažil mu tam míč poslat.

Ve druhém poločase přišla tvoje chvíle, kdy jsi druhým gólem definitivně zlomil zápas. Řekl sis Milanu Petrželovi o přihrávku mezi obránce?

Nevolal jsem na něj. Naběhl jsem si obloučkem, on ten náběh viděl a míč mně dal dokonale do běhu. Mně pak jen stačilo překonat brankáře.

Gólovou situaci jsi vyřešil excelentním dloubákem přes Hrušku. Měl jsi ten lob připravený, už když jsi na Hrušku běžel?

Počkal jsem si, až přiběhne blíž, abych jej právě mohl přehodit. Podobné nájezdy jsme dělali na tréninku, tak jsem toho využil.

Dlouho to byl zápas nahoru dolů, ale Plzeň jste do soustavného tlaku nepustili. Překvapilo tě, že Plzeň snad neměla nějakou vyloženou šanci?

Popravdě řečeno překvapilo. Po zápase jsem přemítal, jestli se Viktorka k něčemu dostala, a na nic jsem nepřišel. Tempo bylo ale vysoké. Přiznám, že posledních patnáct minut jsem už nemohl.

Vy jste mohli rozhodnout podobně jako na Spartě hned v úvodu a bylo to také po tvé akci, kdy jsi opět z levé strany hledal zpětnou přihrávkou Marka Havlíka, který v běhu o kousek minul odkrytou bránu. Nepoznamenalo vás to?

Myslím, že nás to nepoznamenalo. Aspoň já si říkal: Nevadí, přijde další šance. Je ale škoda, že to Mara neproměnil.

Jak rychle opadla euforie po Plzni směrem k zápasu s Příbramí?

Popravdě řečeno ráno po zápase už jsem myslel na Příbram. Bude to pro nás strašně důležitý zápas, který nás může posunout v tabulce až třeba k třetímu místu, a to by bylo skvělé.

Řešili jste třeba už v autobuse, že si musíte Příbram pohlídat, aby se neopakovaly Budějovice?

V autobuse byla euforie, ale já to už v hlavě měl.

Před Jabloncem ti do útoku přibyl parťák Ondra Šašinka a vypadá to, že si na hřišti rozumíte a také vyhovíte.

Pomáháme si. Ondra je mladý a spolupráce funguje dobře. Myslím ale, že můžeme být ještě lepší.

V pondělí jsi oslavil třiadvacet let, ke kterým ti gratulujeme, a už jsi v roli útočníka, který má předávat zkušenosti mladšímu spoluhráči. Je role mazáka pro tebe novinkou v kariéře?

Novinka to je. Vždycky tam byl se mnou někdo zkušenější. Ať to byl Libor Došek, pak Francis Kone, Filip Hološko, Haris Harba. Snažím se mu pomáhat hlavně v napadání, aby se to rychle naučil. Učí se rychle. (smích)

Předal jsi mu i nováčkovské povinnosti? Nošení pomůcek po tréninku apod.

Předal jsem mu to hned. (smích) Přiznám se, že už moc věci nenosím, jen když je toho hodně, tak pomůžu. Nošení branek mně ale stále zůstalo. (smích)
 
 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace