Záloha přišla o vedení za minutu

Uherské Hradiště, Uherský Brod Sport 14 / 06 / 2022

Fotbalisty ČSK Uherský Brod a 1.FC Slovácko B už od konce sezony dělí poslední krůček, který udělají ve středu. O víkendu bodovala jen záloha, fotbal u Olšavy pokazili fanoušci Znojma.

SLOVÁCKO B - Ostrava B 2:2

Záloha Slovácka dává v závěru sezony šanci dorostencům, kteří však prokazují, že mají dobře našlápnuto. S Ostravou B se jich v základu objevilo hned šest a s třetím týmem soutěži drželi krok. Po půlhodině hry otevřel skóre Koryčan, který využil dlouhý pas Šlechty za obranu, a když krátce po přestávce přidal druhý zásah, vypadalo to, že tři body zůstanou na Bělince. Jenže hosté nesložili zbraně, jejich trenér měl navíc šťastnou ruku při střídání. Náhradníci totiž manko krátce po pobytu na hřišti vymazali, osmnáctiletý brankář Urban vytahoval míč ze sítě dvakrát během minuty. Ostrava ještě vycítila šanci na úplný obrat, ale potřetí se neprosadila. Nejblíže ke gólu měl na druhé straně Šlechta, ale jeho hlavičku gólman vyškrábl zpod břevna. Branky: Koryčan 2. Poločas 1:0.

SLOVÁCKO B: Urban - Bartoš, Kabelka, Kraváček, Porč - Yohanna (35. Stropsa), Kočí, Chodura (83. Polák), Pak - Šlechta, Koryčan.

UH. BROD - Znojmo 1:3

Zápas od začátku až do konce provázely výtržnosti fanoušků Znojma, které totálně zastínily fotbal… „Za celou kariéru jsem nic podobného nezažil, jako hráč, ani jako trenér. Fanoušky vůbec nezajímal fotbal, jen se přijeli vyřádit,“ kroutil hlavou Martin Onda, kouč ČSK Uherský Brod.

Rozhodčí zahájil duel až s půlhodinovým zpožděním a aktivnější byli hosté, kteří také v 19. minutě otevřeli skóre, když brankáře Kratochvíla zaskočil přímo od rohového praporku Štrombach. Broďané se sice snažili o odpověď, ale ve finální fázi to skřípalo, navíc se kvůli opakovanému přerušení ani pořádně nedostali do tempa. Ve dvanácté minutě nastavení pak inkasovali po chybě v rozehrávce podruhé. Hned ve 47. minutě snížil z pokutového kopu Michalec a domácí se hnali za vyrovnáním. Jenže Strachoň ani Josefík své šance neproměnili a táhlou střelu Gettlera vytáhl zpod břevna gólman Hamza. „Chtěli jsme bod, stáhli jsme hru na tři obránce, ale míč do branky zkrátka nedotlačili. V poslední minutě jsme chybovali a soupeř nás do otevřené obrany potrestal,“ dodal Onda. S fanoušky se loučil pětatřicetiletý kapitán Michal Vrága, který po sezoně pověsí kopačky na hřebík. Branka: Michalec z pen. Poločas 0:2.

UH. BROD: Kratochvíl - Flasar, Vrága, Lorenc, Nevařil - Šmatelka (62. Gettler), Malenovský (83. Zámečník), Venený, Mančík (62. Strachoň) - Josefík, Michalec.