Záloha selhala, ČSK až na jaře

Uherské Hradiště, Uherský Brod Sport 14 / 11 / 2021

Třetiligoví fotbalisté zálohy 1.FC Slovácko si v letošní derniéře nepřipsali ani bod, když v přímém souboji o čtvrté místo prohráli v Hlučíně. Svěřenci kouče Pavla Němčického zaostali za předchozími výkony a vůbec poprvé na podzim neskórovali.

Hlučín - SLOVÁCKO B 1:0

Slovácko neodehrálo dobrou partii, výkon si za rámeček určitě nedá. Otázkou je, jak by zápas vypadal, kdyby se hned v úvodu Aldin ve slibné šanci nemýlil. Jenže branku minul a ve 27. minutě přišla rozhodující akce. Střelu Loška po centru z levé strany Borek ještě vyrazil, ale na dorážku Neumanna už byl krátký. Na další vzrušení před šestnáctkami si fanoušci počkali až do druhého poločasu. A blíže ke gólu měli opět domácí, jenže zahazovali šance jako na běžícím páse. Slovácko si v závěru zápasu vypracovali optickou převahu, ale branku vlastně neohrozilo. Zaslouženě tak odjíždělo bez bodu. Poločas 1:0.

SLOVÁCKO B: Borek - Bartoš, Vincour, Merdovič, Stojmenov - Pernica (60. Yohanna), Kočí, Polášek (70. Olšanský), Juroška - Aldin, Kratochvíla (81. Pisar).

UH. BROD - Rosice odloženo

Fotbalisté Uherského Brodu si to v sobotu s Rosicemi nerozdali, jejich kádr totiž postihla rozsáhlá marodka, takže se týmy domluvily na odložení duelu. Jelikož síly změří až 26. února, podzimní putování pro svěřence kouče Martina Ondy skončilo předčasně, přezimují na devátém místě. „Jarní odvety tak začneme o týden dříve, což ničemu nevadí. Už je asi jedno, jestli odehrajeme sedmnáct nebo osmnáct zápasů,“ reagoval Onda, jehož svěřence ještě čeká halový turnaj v Hluku.  Až po něm se dočkají dovolené.