Zálohu táhne Juroška, nestačila jen na Rapid

Uherské Hradiště Sport 01 / 08 / 2021

Třetiligoví fotbalisté 1.FC Slovácko B utrpěli v přípravném období první porážku, když nepochodili na půdě druholigové zálohy Rapidu Vídeň. V těsné blízkosti Allianz Arény svěřenci trenéra Pavla Němčického po boji padli 1:2, když neudrželi poločasové vedení.

Po skalpech divizního Lanžhotu, třetiligového Uherského Brodu a Kroměříže vyrazili Juroška a spol. do rakouské metropole, kde je čekal vrchol herní přípravy.

A první poločas jim vyšel znamenitě, když po gólu Jurošky vedli 1:0. „Soupeř byl sice silný v kombinaci, ale do větších šancí se nedostával. Vepředu jsme byli nebezpečnější, Vecheta ještě orazítkoval tyč a Kudelovi sudí neuznal gól pro ofsajd,“ prozradil na klubovém webu trenér Němčický. Druhá půle pokračovala ve stejném duchu, jenže po hodině hry domácí srovnali krok. Když pak bleskovou odpověď Jurošky opět zmařil odmávaný ofsajd, udeřil podruhé Rapid, který si pak už vítězství pohlídal. Nejblíž k vyrovnání měl Kudela, ale ve slibné pozici branku minul.

Zrcadlo výsledků: Slovácko B - Lanžhot 2:1, Juroška, Tomaštík, - Uh. Brod 2:0, Pisar, Juroška, - Kroměříž 2:1, Juroška 2, - Rapid Vídeň 1:2, Juroška.

V generálce v sobotu 24. 7. zajíždí Slovácko do Vsetína (18 hod.).