Zámečník s Filou ukořistili tři medailové sbírky

Uherské Hradiště Sport 05 / 04 / 2012

S předčasnou velikonoční pomlázkou se vrátila ze sedmnáctého ročníku Velké ceny Kopřivnice skromná výprava plavců Slovácké Slavie Uherské Hradiště. Dvojice Kristián Zámečník, Martin Fila vylovila z bazénu 9 medailí (3-3-3), o nejcennější se postaral prvně jmenovaný na 100, 200 m znak a 200 m polohový závod.
„Kristiánovi chyběla větší dorostenecká konkurence, čehož do puntíku využil,“ uvedl Jiří Vašica, předseda uherskohradišťského klubu. Zámečník ke třem zlatým připojil stejný počet stříbrných medailí na tratích 100, 200 m prsa a 100 m polohový závod. Fila medailovou sbírku zkompletoval bronzovým hattrickem na 50, 100 a 200 m prsa.
Zámečník s Filou tak navázali na medailovou žeň mladších kolegů ve Zlíně. V krajském městě byl v kategorii třetích tříd nejúspěšnější Petr Šácha, který posbíral tři zlaté medaile, Andrea Galušková si přivezla jedno zlato na 25 m prsa a stříbro na stejně dlouhé kraulařské trati. Lucie Pelikánová byla stříbrná na 25 m prsa a Matěj Pecháček na stejné trati získal bronz.
V kategorii čtvrtých tříd řádila Veronika Granačiová, když vyhrála 25 m znak, stříbro získala na 25 m prsa a o druhý stříbrný kop se podělila v kraulu s týmovou kolegyní Kateřinou Hrabalovou. Ta ještě vybojovala stříbro na znakařské trati a bronz na prsa. Mezi páťáky a staršími závodníky se ziskem dvou stříbrných medailí blýskla Lucie Ševčíková (25 m kraul a prsa) a jedno druhé místo bral na prsařské trati i Jan Stindl. „Nad závody dohlížel už jako trenér zlínských plavců bývalý olympionik Daniel Málek. Škoda jen, že neviděl v akci největší hvězdu klubu Marka Hoffmanna, který se stále zotavuje po těžkém úraze,“ posteskl si Vašica.