Zápas podle představ

Kunovice Sport 06 / 03 / 2020

Po nevydařeném utkání v Bohunicích měly házenkářky Kunovic v domácím zápase proti čtvrtému celku tabulky co napravovat. Po velmi dobrém výkonu se mohly radovat z vítězství.
Kunovice - Lázně Kynžvart 36:24 (19:9)
Během týdne holky na tréninku pilovaly především obrannou činnost, což se v utkání projevilo. Za první půli inkasovaly pouze devět branek. Celkově ale k utkání nastoupily zodpovědně, komunikovaly mezi sebou a hlavně hrály jako tým. „V sobotu se hráčky prezentovaly slušným výkonem, řekl bych, že jedním z nejlepších v dosavadních zápasech. Takto nějak si představuji, že by zápasy měly vypadat,“ uvedl po utkání trenér Miroslav Slovák.
Kunovjanky od začátku utkání vedly, postupně si vypracovaly slušný náskok, který si udržely až do konce utkání. Ligovou premiéru si v utkání odbyla dorostenka Eliška Černá, která se blýskla i dvěma brankami. A jelikož soupeř vyrukoval s osobní obranou na Lucii Flekovou, ta hrála hlavně v obraně a uvolňovala spoluhráčky do útoku. Nejvíce branek v utkání nastřílela Barbora Grabcová, a to dvanáct. V bráně se dobrým výkonem zaskvěla Tereza Žáková s úspěšností 39 procent. Snad jedinou kaňkou na utkání je zranění Sabiny Fiuráškové, která se zraněnou levou rukou skončila v nemocnici. Poločas: 19:9
KUNOVICE: Žáková - Fleková 1, Zálešáková 8, Brablcová 4, Tvrdoňová 3, Měsíčková 2, Černá 2, Grabcová 12, Polášková 1, Fiurášková 3