Zápas proměnily ve hru kočky s myší

Kunovice Sport 29 / 10 / 2022

Házenkářky SHK Kunovice podle očekávání proměnily souboj s posledními Kobylisy ve hru kočky s myší. Už o poločasové přestávce měly luxusní třináctibodový náskok, který ve druhé půli ještě navýšily. Trenérský tandem Tomáš Wowra, Lenka Fleková však svěřenky i jemně zkritizoval.

KUNOVICE - Kobylisy 37:22

Kunovjanky se pět minut zahřívaly na provozní teplotu (2:2), aby následně spustily uragán, proti kterému Pražanky neměly protizbraň. Šestibranková šňůra jednoznačně rozdala zápasové karty. Hostující kouč si sice vzal oddechový čas, ale kunovickou lavinu nezastavil, ani nezpomalil. Ve 25. minutě už domácí hráčky vedly 18:5! Kobylisy byly zralé na ručník. „Vždycky nám chvilku trvá, než se dostaneme do tempa, ale pak už první půlka vypadala podle představ,“ svěřil se kouč Wowra, který si jen posteskl, že za rozhodnutého stavu svěřenky přestaly plnit pokyny, vybraly si hluché pasáže v obraně a směrem dopředu zbytečně vymýšlely… „Druhá půlka nebyla ideální, ale je logické, že holky pod dojmem náskoku zkoušely věci, které si na tréninku nevyzkouší. Každá si chtěla dát gól. Ale i takové zápasy soutěž přináší,“ potvrdila Lenka Fleková, kterou potěšilo, že si zahrála kompletní lavička, včetně dorostenek. „Určitě byly platnými hráčkami,“ pochválil talentované dorostenky Wowra.

Kunovice ve druhém poločase vedly už o 18 branek (30:12), ale soupeřky v závěru manko nepatrně snížily. Kutálková a spol. tak napravily poslední domácí zaváhání s Kynžvartem, které přišlo po dvou letech. Poločas 22:9.

KUNOVICE: Žáková - Kutálková 7, Fleková 9/1, Zálešáková 3, Omelková 1, Měsíčková 2, Hvozdovičová 2, Knotová 2, Vašíčková 6, Polášková 4, Maurerová 1, Pechalová.