Zápas rozdílných poločasů

Uherské Hradiště Sport 17 / 02 / 2016

Trenér Slovácka Svatopluk Habanec před zápasem s Plzní spoléhal na to, že horký favorit na mistrovský titul nebude ještě v provozní teplotě. A měl pravdu. Jenže jeho svěřenci v první poločase podléhali až přílišnému respektu ze zvučnějšího jména soupeře. Viděli jsme dva rozdílné poločasy. První byl z naší strany zabržděný, málo agresivní. Byli jsme dále od hráčů... Znatelný byl podvědomý strach ze soupeře. Soupeř se tak dostal do většího počtu brankových příležitostí, z nichž dvě proměnil a ještě více se mohl uklidnit. Ve druhé půli se nám ale podařilo utkání doskočit Liborem Doškem, který nemohl hrát od začátku kvůli zdravotnímu problému v půli týdne. Nechybělo mnoho a byli bychom kousek od vyrovnání. Sice jsme nějakou stoprocentní šanci neměli, ale polotlakem, standardními situacemi, ale i třeba střelou Jardy Diviše, která by za normálních okolností měla skončit mezi brankovými tyčemi, jsme dostali Viktorii pod tlak. Soupeř ale jednobrankové vedení, které držel poměrně dlouhou dobu, udržel, zrekapituloval slovácký trenér nedělní podvečerní zápas, který uzavřel první jarní kolo.
Plzeňská Viktoria v zimní přípravě výsledkově příliš nepřesvědčila, a tak zřejmě sama očekávala, jak se jí vstup do ligového jara povede. Jsem pochopitelně rád, že jsme na Slovácku vyhráli. Už z minulosti, když jsme sem jezdili s Pavlem Vrbou, si pamatuji, že zápasy tady bývaly náročné. Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním jsme hráli, co jsme si před zápasem řekli a navíc nám pomohl první gól. Hru jsme pak ovládali a měli i další šance, jenže finální fázi jsme většinou nezvládli. Výsledek 2:0 v poločase je ale zrádný. Slovácko si pomohlo střídáním Doška. Zjednodušili hru, nakopávali míče a my jsme s tím začínali mít problémy. Penaltou se vrátili rychle do zápasu, pak se chytli lidé na tribunách a já musel do hry pustit soubojové hráče. Myslím, že tah s Romanem Hubníkem pomohl, protože pak jsme už ve výškových soubojích nepropadávali. Na můj vkus to bylo moc nervózní až do samého závěru, netajil nervozitu do závěrečného hvizdu trenér Viktorie Karel Krejčí.