Zápas ukončilo zranění

Slovácko Sport 04 / 02 / 2016

Hokejisté Uherského Brodu na Podluží odehráli jen dvaačtyřicet minut, Ostrožané selhali na Hané

Hokejisté Uherského Ostrohu utrpěli krutou porážku na Hané, kde jim nebylo nic platné ani střídání gólmanů. Oslabený výběr inkasoval sedmkrát. Uherský Brod bitva na břeclavském ledě nedohrál.
Kroměříž - UH. OSTROH 7:2
Pouze s třinácti hráči, z toho čtyřmi beky, odjel trenér Ivan Klauda do Kroměříže. I když konečný výsledek značí jasnou převahu domácích, nebylo tomu tak. Ostrožané jenom doplatili na neproměňování šancí, a to ani z přesilových her, kterých měli v utkání k dispozici pět. Zato domácí ze sedmi početních výhod využili hned čtyři.
Úvodní dějství ještě nenasvědčovalo tomu, že se diváci dočkají hned devíti branek. Ve druhé třetině se hned v úvodu dostali do dobrých šancí Vilém Galuška a Tóth, ale gólmana nepřekonali. A tak přišel trest. Hned při první přesilovce se Hanáci ve 30. minutě ujali vedení. Do konce třetiny pak skórovali ještě dvakrát. Do poslední části udělal trenér Klauda několik změn. V bráně se objevil Luner. Ve 43. minutě snížil Rauš, ovšem domácí vzápětí odskočili na rozdíl tří gólů. Druhý gól Ostrohu zaznamenal Stránský, ale pouze korigoval na 5:2. V závěru Kroměříž přidala další dvě branky. Branky: Rauš, Stránský. Třetiny 0:0, 3:0, 4:2.
UH. OSTROH: Valúch (40. Luner) - Kučera, Neuwirth, Heča, Rauš - V. Galuška, L. Galuška, Stránský - Flora, Mika, Tóth - Beneš, Ťok, Šlapák.
Břeclav B - UH. BROD 3:9 nedohráno
Hokejisté Uh. Brodu se od úvodního bully chopili režie zápasu a než se soupeř rozkoukal, prohrával 0:2. Ve třetí minutě se v rozmezí 25 sekund trefili J. Vaněk a po něm Holík. Domácí sice snížili, ale ještě do první sirény třikrát kapitulovali a nebylo vlastně co řešit. Svěřenci kouče Romana Uhříčka nadále tvrdili muziku, když soupeře definitivně zlomili dalšími dvěma slepenými góly během 24 sekund. Nejproduktivnější byl třetí útok, který zaznamenal čtyři góly. Spanilou jízdu borců od Olšavy zastavilo ve 42. minutě až zranění domácího hráče, který po souboji zůstal ležet na ledě.
„Rozhodčí zákrok ani neposoudil jako nedovolený, byl to běžný souboj o puk, žádná vysoká hůl, nic. Ale hráč se asi nějak vytočil a nešťastně dopadl na led, doufám, že bude v pořádku,“ řekl Uhříček. Rozhodčí po dohodě s kapitány zápas předčasně ukončil. S největší pravděpodobností zůstane výsledek v platnosti, ortel ale musí vyřknout sportovně technická komise. Branky: J. Vaněk 2, Holík 2, Ondra 2, Hladiš 2, Nesrsta. Třetiny 1:5, 2:4, 0:0...
UH. BROD: Zubo - Kubiš, P. Vaněk, Řezníček, Gureň, Kojecký, J. Vaněk - Doležálek, Holík, Nesrsta - Obadal, Hladiš, Šiller - O. Chovanec, Klusák, Ondra.

autor: ceh, sal