Zapsali jsme se do historie! Rok 2022 byl excelentní, září Petržela

Zapsali jsme se do historie! Rok 2022 byl excelentní, září Petržela
Foto: 1.FC Slovácko  /  Milan Petržela (uprostřed) zažil báječnou sezonu, vyhrál MOL Cup, hrál evropské poháry a překonal Jaroslava Šilhavého.
Uherské Hradiště Sport 30 / 12 / 2022

Rok 2022 se zapsal do historie 1.FC Slovácko zlatým písmem. Klub obhájil čtvrtou příčku, poprvé v dějinách svěřenci kouče Martina Svědíka zvedli nad hlavu trofej pro vítěze MOL Cupu a jako třešničku na dortu přidali postup do skupinové fáze Evropské konferenční ligy! Jedním z hrdinů se na nezapomenutelné jízdě stal Milan Petržela, který navíc na podzim překonal rekord v počtu ligových startů. Aktuálně je na čísle 467.

„I když mi to každý připomíná, osobně rekord moc neprožívám. Ale je to příjemné. Věřím, že ještě nekončím, chci dál pokračovat. Láká mě pětistovka, snad se dočkám,“ svěřil se pro klubový web devětatřicetiletý borec, který v žebříčku odehraných ligových zápasů sesadil z trůnu trenéra reprezentace Jaroslava Šilhavého.

Když se Petržela před třemi lety vracel do Uherského Hradiště, ani ve snu jej nenapadlo, že něco podobného zažije. „Očekával jsem, že kariéru na Slovácku nějakým způsobem dohraju, ale podařilo se nám něco neskutečného. Bylo to krásné a jsem rád, že to stále trvá. Udělali jsme skvělou partu, do které patří i kouč Svědík. Když kabina netáhne za jeden provaz, výsledky se dělají těžko. Jsme prostě super kolektiv, což jsme dokázali i na hřišti,“ zdůraznil důležitost týmové chemie Petržela.

Slovácko tak nakonec obhájilo čtvrté místo a krůček po krůčku se probojovalo do finále MOL Cupu, ve kterém na domácí spláchlo pražskou Spartu 3:1. Do klubové Síně slávy tak přibyla první velká trofej. Daníček a spol. vycítili šanci nakouknout do pohárové Evropy. „Po finálovém vítězství nad Spartou se euforie dala krájet, byla všude, na stadionu i ve městě. Splnili jsme si tak první cíl - zapsat se do historie klubu ziskem trofeje. Ale s jídlem roste chuť, takže jsme toužili i po pohárové Evropě,“ připomíná rychlonohý záložník. I když postup do Evropské ligy Slovácku utekl, brány Konferenční ligy si zavřít nenechalo. Po dvou výhrách nad AIK Stockholm (3:0, 1:0) mělo Evropu „v kapse“. „O osudu play off rozhodla už domácí výhra 3:0, která nám nahrála do karet. Ve Švédsku to bylo těžké, ale udrželi jsme čisté konto a nakonec nejtěsněji vyhráli, takže jsme si naplno užívali euforii z postupu,“ vrací se v čase Petržela.

V šesti zápasech na pohárové scéně proti Partizanu Bělehrad, OGC Nice a 1.FC Köln tým posbíral pět bodů a ukončil premiérové putování v Evropě. „Asi jsme nakonec dopadli lépe, než jsme čekali. Bezprostředně po losu jsme si totiž říkali, že nás čeká těžká skupina. Jak jsme ale soupeře potkali na hřišti, cítili jsme, že můžeme hrát s každým a nakonec hráli o postup až do posledního kola,“ těší borce, který má na kontě 19 reprezentačních startů za „áčko“. V uplynulém ročníku Fortuna ligy nastřílel 4 góly, letos na střelecký zápis stále čeká.  „Končící rok byl excelentní pro celé Slovácko, tak snad na něj navážeme v roce příštím,“ přeje si Petržela.

Tagy článku

TOPlist