Září v klubu i reprezentaci

Září v klubu i reprezentaci
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 23 / 02 / 2019

Branky střílí jako na běžícím páse

Házenkářská hvězda Lucie Flekové stále stoupá. V patnácti letech patří mezi nejlepší hráčky v republice. Svými výkony si už řekla i o reprezentační dres. Ten poprvé oblékla v průběhu minulého roku. Začátkem června byla pozvána do přípravného kempu v Brně, kde se skládal nový tým této věkové kategorie. „V týmu jsem asi druhá nejmladší hráčka, jinak jsou všechny holky starší, ale na to jsem už zvyklá. Pořád totiž hraji proti starším soupeřkám, ačkoliv bych měla hrát proti věkově stejným. Ale tak už to prostě je. Nestěžuji si,“ směje se Lucie Fleková. Hlavním důvodem červnového soustředění byla nominace na otevřené mistrovství Evropy, které se konalo ve Švédsku. Hned na úvod na česká děvčata čekali nepříjemní soupeři v podobě Norska a Švédska. „Hrát za národní tým je úplně něco jiného, než jsem doposud zažila v domácí lize. Všechno je rychlejší, odehraji třeba pět minut a jsem na tom jak u nás v lize po dvaceti minutách. Ale je to pro velká čest. Na mistrovství se nám hned v prvním zápase podařilo porazit Norky, což před zápasem vůbec nikdo nečekal. Porazit tak silného soupeře nás hodně nakoplo. Hned v dalším duelu jsme dokázaly porazit Švédsko o jeden gól. Před vyprodanou a bouřící halou to bylo opravdu parádní,“ popisuje první důležité zápasy za reprezentaci.
A že to pro Lucii nebyly jen tak nějaké zápasy, o tom svědčí i řeč čísel. V prvním duelu proti Norkám vstřelila spolu s Vostárkovou po pěti brankách, proti Švédkám skórovala čtyřikrát, stejně jako spoluhráčka Cholevová. V další fázi turnaje nastřílela dalších devatenáct branek a český tým si odvezl celkové páté místo. „Pro mě je to super výsledek, protože porazit zvučné soupeřky a s dalšími hrát vyrovnanou hru,  to je parádní. S Maďarskem, které celý turnaj vyhrálo, jsme prohrály o pět branek,“ doplňuje Lucie.

Tým táhla za postupem
Na domácích palubovkách čekal na kunovický tým mladších dorostenek úkol v podobě postupu do I. dorostenecké ligy, tedy nejvyšší soutěže. Už během celého ročníku měly Kunovice jasně navrch, jen se čekalo na poslední domácí zápas proti Porubě, který měl jejich postup potvrdit. „I když jsme věděly, že můžeme prohrát i o pět branek, protože jsme u nich vyhrály 35:29, nikdo z týmu se na to nechtěl spoléhat. Do zápasu jsme šly s tím, že musíme vyhrát. A podle mě se zápas musel líbit. Diváci viděli 81 branek a postup jsme si následně užily,“ vrací se Fleková k rozhodujícímu utkání o postup. I v tomto utkání se potvrdila dominance samotné Lucie Flekové, které stačí minimum prostoru k tomu, aby ohrozila brankářku. V tomto utkání nastřílela 13 branek, v celé soutěži pak 211. Se svojí vysokou postavou a velkou silou v ruce je doslova k nezastavení. Právem tak patří k nejlepším hráčkám nejen ve své věkové kategorii.

Někdy zbyde čas i na školu
Aby ji soupeřky vůbec ubránily, musejí na ni hrát osobku, což mnohdy také nestačí. „Ve druhé lize byly zápasy, ve kterých stačilo hrát na půl plynu, ale teď po postupu už je to jiné. Každý zápas se snažíme vyhrát, ale na Most a pražskou Slavii jsme recept ještě nenašly,“ pokrčí rameny Lucie. Právě Most a Slavia Praha jsou týmy na prvních dvou příčkách tabulky. A hned za nimi Kunovice. „Je vidět, že i tak malé Kunovice v porovnání s ostatními týmy dokáží držet krok s daleko většími a silnějšími kluby. Na to, že je nás docela málo, tak makáme naplno, je to parádní úspěch,“ dodává aktuálně druhá nejlepší střelkyně soutěže. Na svém kontě má v polovině soutěže 121 branek, jen o jednu méně než vedoucí Janečková z Kobylis.
Veškerý volný čas věnuje Lucie házené, tréninky má třikrát týdně, z toho jednou trénuje společně s kunovickými ženami. V sezoně pak k tomu musíme připočítat víkendové zápasy. „Házená je pro mě všechno. Ještě musím najít prostor na školu. On tedy je, akorát ho nevyužívám,“ směje se Lucie Fleková, kterou během jara čekají přijímačky na střední školu. „Chtěla bych na gymnázium do Starého Města, kde mi umožní sportovní aktivity. Ještě rok chci hrát za Kunovice a pak se uvidí,“ uzavírá trochu tajemně házenkářský talent z Kunovic.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace