Zariskoval, skončil mimo trať

Zariskoval, skončil mimo trať
Staré Město Sport 01 / 09 / 2011

Sedmiletý František Blažíček si vychutnal vyhlášení vítězů

I v době prázdnin pokračuje seriál závodů mistrovství České republiky v motokárách. Sedmiletý František Blažíček ze Starého Města se nejprve zúčastnil dobře obsazeného závodu v Písku, kde se vždy sejde minimálně třicítka závodníků, což je zajímavé i pro televizní společnosti, které ze závodů pořizují reportáže.
„Franta poprvé závodil na mokré trati a celkově dojel na 23. místě, v jeho kategorii od 7 do 9 let mu patřila desátá příčka,“ je spokojený s výsledky jeho otec František Blažíček.
V dalších závodech v Sosnové u České Lípy už bylo potřeba ukázat i tvrdé lokty, ovšem Blažíček to s dravostí trochu přehnal a skončil mimo trať. Už v měřeném tréninku si vyjel 22. startovní pozici a v první ostré jízdě se hned po startu posunul na 20. příčku. „Mohl se posunout ještě dál, to by se ovšem nesměl zaseknout za pomalejším jezdcem, kterého se mu vůbec nedařilo předjet. Je vidět, že se má stále co učit,“ popisuje synovy trable Blažíček. I ve druhé závodní jízdě po perfektním startu se probojoval na 18. místo, ale opět se zaseknul za pomalejším jezdcem. „Asi si vzpomněl, co jsem mu říkal, tak do něho šel tvrději, ale trochu to s razancí přehnal a i s motokárou skončil mimo trať. Tím pádem zhasly i naděje na letošní první body, které se udělují i za patnácté místo, a na to by určitě měl,“ posteskl si otec a kouč v jedné osobě.
Další motokárový závod, který byl vypsán jako Moravský pohár, absolvoval Blažíček v rakouském Brucku, dvacet kilometrů od Vídně. „Syn si tady dojel pro šesté místo ze třinácti jezdců a poprvé v motokárových závodech absolvoval vyhlášení vítězů. Vždy je vyhlášeno nejlepších šest jezdců,“ upřesňuje František Blažíček.
Kromě závodů motokár si jeho syn odskočil i na závody minikár do Olomouce, kde to i bez větších příprav všem pořádně natřel. V trénincích jezdil s časy o dvě sekundy rychlejšími než zbylá dvacítka jezdců. V samotném závodě se pak všichni dívali jen na jeho záda, takže si z Hané přivezl dva poháry za dvě první místa.

autor: RADEK SALAQUARDA

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace