Zase budeme hrát na dřeň

Zase budeme hrát na dřeň
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 19 / 05 / 2018

Slovácko poctivě kráčí k záchraně. Sbírá bodík k bodíku a k jistotě prvoligové příslušnosti mu chybí už jen jediný krůček. Michal Kordula věří, že jej jeho svěřenci udělají právě v dnešním derby utkání, tím spíše, že mladá sestava Slovácka dokázala vybojovat cenný bod na horké půdě favorizované Plzně.

Musím přiznat, že v Plzni jsme fotbal moc nehráli, či spíše jsme se k němu ani nedostali. Plzeň na nás ležela hrozným způsobem a my jsme byli spíš zakopaní na své půlce jak vojáci u Stalingradu. Proto je pro nás bod nesmírně cenný, kluci jej odedřeli až na dřeň. Pro naše mladé hráče jsou takové zápasy neuvěřitelnou školou do další fotbalové kariéry. Jsem hrozně rád za ně. Za svoji vůli, charakter i práci od pondělí do pátku si odvezli bod, který má velkou cenu. Musím ale uznat, že jsme jej získali díky strašně velké klice, kterou jsme v Plzni měli.
Mužem zápasu byl jednoznačně Milan Heča. Jak byste jeho výkon zhodnotil?
To je zbytečné hodnotit. Kdo zápas viděl, tak si musel udělat obrázek sám. Milan nás neskutečně podržel. Určitě byl nejlepším hráčem v našem dresu a řekl bych, že i nejlepším hráčem na hřišti vůbec. Z velké části díky němu, ale i díky klukům ve stoperské dvojici jsme si bod odvezli.
Plzeň měla před utkáním velké problémy s obrannou čtveřicí, která se doslova rozpadla. Necítili jste větší šanci obranu více prověřit?
Určitě jsme se nechtěli prezentovat fotbalem, který jsme v Plzni předvedli. Stát v obranném bloku vlastně na vlastní šestnáctce. Naše kvalita ale nebyla dostatečná. Na hrotu jsme hráli s Kubalou, který je ještě dorostenec. Ve středové řadě byl Dominik Janošek, který má devatenáct let, David Machalík jednadvacet, Lukáš Sadílek stejně starý… Je naivní si myslet, že jsme mohli Plzeň přejet. Na druhou stranu ale znovu zdůrazním, že tak defenzivně jsme hrát nechtěli. Plzeň svojí kvalitou, enormním nasazením jasně dominovala. Postupně přišli na hřiště Chorý a Bakoš ke Krmenčíkovi a pro nás to bylo opravdu složité.    
Z Plzně jsme měli vítěznou, pohárovou zkušenost. Byly to rozdílné zápasy?
Ty zápasy nejde srovnat. Hlavně ze strany Plzně bylo pohárové utkání bráno jinak. V poháru jsme byli rovnocennějším protivníkem. Teď ukázala Plzeň větší kvalitu, přejela nás a ztratila dva body.
Pojďme k zápasu, který je před námi. V závěru sezóny tradičně trápí kádry týmů zranění. Jak je na tom náš tým před derby utkáním?
Do konce sezóny zbývají dva zápasy, takže už není moc na co se šetřit. Rád bych, aby byli připravení všichni, ale samozřejmě na druhou stranu nebudeme hazardovat s jejich zdravotním stavem.
Výsledky posledního kola a hlavně asi vítězství Zbrojovky v Teplicích, které ji vrátilo do hry o záchranu, boj o udržení ještě více zdramatizovaly. Má náš získaný bod v Plzni tak větší cenu?
Celé jaro jsem říkal, že se na ostatní týmy nesoustředíme. Kluci v kabině asi výsledky sledují, což považuji za normální, ale my trenéři s nimi o výsledcích vůbec nehovoříme. Celé jaro se soustředíme jen na sebe. A pokud jde o ten plzeňský bod, tak ten má vysokou cenu vždycky, stejně jako ze Slavie.
Zlín, když začínalo na jaře téci do bot, udělal na trenérské lavičce poměrně razantní změnu. Trenéra Páníka nahradil Vlastimil Petržela. Pozorujete i změnu herního projevu?
Herní projev Zlína se mění. Trenér Páník byl ortodoxním vyznavačem systému 4-4-2 s dobrým zajištěním prostoru, dobrou organizací v defenzivě a rychlým přechodem do útoku. Trenér Petržela chce hrát více ofenzivnější fotbal, po zemi, kombinačně. Přitom agresivní, běhavý. Tím ale nechci říkat, který z těch dvou pohledů je lepší. Jen konstatuji můj pohled zvenčí.
Derby bude posledním domácím zápasem sezóny, ve kterém se může navíc rozhodnout definitivně o naší záchraně. Bude tedy skutečným vyvrcholením sezóny?
Pro naše fanoušky bude derby určitě skutečným vyvrcholením sezóny a je jedno, jestli je to první, nebo poslední domácí zápas. Určitě tedy bude mít tento zápas obrovský náboj. Z trenérského pohledu, i kdybychom tlumili vášně, tak kluci už derby hráli a dobře vědí, že je to jiný zápas než kterýkoliv jiný. My jim pochopitelně budeme říkat, aby se nenechali strhnout emocemi, ale už celý týden cítíme atmosféru, která je na sociálních sítích, v médiích, mezi lidmi… Ano, bude to výjimečný zápas.
Máte v paměti ještě podzimní zápas, kde jsme si zasloužili určitě aspoň bod, a zvolíte podobný styl hry?
My chceme hrát vždycky stejně, tedy naším herním projevem. Ne vždycky se to daří, jako například teď v Plzni, kde nám to nakonec nedovolila kvalita soupeře. Určitě tedy budeme chtít být dominantní a ofenzivní i v tomto utkání. Co vím jistě, je, že budeme chtít odehrát toto utkání na dřeň. Stejně jako v Plzni či na Slavii… Samozřejmě budeme chtít výkonem - a já věřím, že i výsledkem - poděkovat fanouškům za podporu, kterou nám po celou sezonu, která není pro nás ani pro ně lehká, zachovali. Znovu se ukázalo, že když drží Slovácko pohromadě, dokáže být silné. Chci před nimi už teď smeknout klobouk a upřímně jim poděkovat.     
 

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace