Zaspali začátky poločasů

Strání Sport 22 / 09 / 2020

Fotbalisté FC Strání na Valašsku nenavázali na vítězství nad Bzencem a po třetí venkovní porážce za sebou jim v tabulce patří stále devátá příčka. O čestný úspěch se postaral Filip Hruboš.

Divize

Val. Meziříčí - STRÁNÍ 4:1

„Výsledek je pro nás krutý, na šance to bylo minimálně vyrovnané. Jenže soupeř z pěti šancí proměnil čtyři, zatímco my jen jednu. Měl i štěstí, ale je pravda, že šel výhře víc naproti,“ prohlásil Jan Kameník, trenér Strání, který poprvé v sezoně poslal na hřiště i exligového Ondřejku. Zároveň ale postrádal kapitána Gardiana a útočníka Salaye.

Start Straní vůbec nevyšel, když už v první minutě gólman Popelka poprvé kapituloval. Když domácí přidali v 18. minutě druhý gól, byli hosté zralí na ručník. „Klukům trvalo, než se vyrovnali s aktivitou a napadáním soupeře,“ všiml si Kameník. Jeho tým vrátil do hry Hruboš a ve vzduchu viselo i vyrovnání, ale domácí se do přestávky ubránili. Ve druhém poločase pak na soupeře znovu vlétli a dvěma góly během pěti minut definitivně zlomili jeho odpor.

Straňané zápas sice nezabalili, zjednodušili hru a sázkou na nakopávané balony se snažili ještě o korekci, ale už ze žádného mráčky nezapršelo. Bruštíkovi zmařil samostatný únik včasným vyběhnutím gólman Pobořil. Branka: Hruboš. Poločas 2:1.

STRÁNÍ: Popelka - Čtvrtníček, Horňák, Holík - Bruštík (68. Kolaja), Silnica, Spáčil (68. Ondřejka), Palík (54. Leskovjan), Jahoda - Hruboš, Michalec (85. O. Čaňo).