Závěr okořenila dvě derby, Ostroh doma padl

Slovácko Sport 12 / 03 / 2015

Hokejisty Hradiště, Brodu a Kroměříže čeká souboj o přeborníka kraje!

Hokejisté Uh. Ostrohu, jasný vítěz základní části Krajské ligy mužů, sice nezaváhali v derby v Uh. Brodě, ale v posledním utkání doma podlehli Šumperku. Broďané první derby s Uh. Ostrohem prohráli, druhé nad Uh. Hradištěm vyhráli. Už ve čtvrtek startují boje o přeborníka kraje.
Uh. Brod - Uh. Ostroh 2:4
Odložené derby utkání bylo od začátku hodně vyrovnané. Na obou stranách dominovali gólmani. Ovšem v 11. minutě po zmatcích v domácí obraně otevřel účet zápasu Antonovič. Broďané hrozili z rychlých brejků a v poslední minutě první třetiny v přesilovce vyrovnal Šiller. Ve druhém dějství měli navrch Ostrožané, kteří byli důraznější a využívali chyb domácích hokejistů. Ve 24. minutě udeřil hostující Lenkovič a o další čtyři minuty později Šlapák. Dílo zkázy pro domácí dokonal ve 34. minutě Flora. Do třetí třetiny byly karty jasně rozdány. Ostrožané vedli o tři branky, ale domácí se jen tak lehko nechtěli vzdát. K útoku zavelel ve 46. minutě Holík, který spoluhráčům ukázal, jak jednoduché je dát branku. Jeho střela totiž krásně vymetla horní růžek Valúchovy svatyně. Kdo si myslel, že v tomto trendu budou domácí pokračovat, ten se mýlil. I nadále domácí nevyužívali šance, a když se k tomu v závěru přidalo i dvojnásobné vyloučení, na výsledku se už nic nezměnilo. „Je paradoxem, že za zápas jsme měli minimálně pět brejků, kdy náš hráč jel sám na brankáře hostů. Hostům jsme takovou příležitost nenabídli ani jednou a přesto zaslouženě vyhráli. Jestliže nedáme z těchto tutovek branky, které by nás nakoply a nastartovaly, hra upadá ve zmar. Dneska nám trestuhodně chyběl důraz před oběma brankami, chyby v rozehrávce, špatně jsme bruslili a v koncovce zápasu jsme zbytečně faulovali. Svoji kvalitu potvrzoval jen Málek v brance. Škoda absence zraněného a důrazného Doležálka a chytrého střelce Kříže, dnes nám  chyběli, ale jejich roli měli převzít jiní,“ posteskl si po utkání domácí trenér Roman Uhříček.
Branky: Šiller, Holík - Antonovič, Lenkovič, Šlapák, Flora
Třetiny: 1:1, 0:3, 1:0
Uh. Brod: Málek (Kučera)-Woska, Pšeja, Surý, Hlatký, Adami, Peterka - Hladiš, Holík, Nesrsta - Kubiš, Gergela, Šiller - Okénka, Smetana, Bujáček - Klusák, Chovanec
Uh. Ostroh: Valúch (Prachař) - Rapant, R. Kučera (6. Bachan), Frolek, Nevídal, Zahradný, Beneš - Klimovič, Antonovič, Flora - Melichárek, V. Galuška, Fojtík - M. Kučera, Lenkovič, Šlapák

Uh. Brod - Uh. Hradiště 6:4
Hokejisté Uh. Hradiště na svého soupeře doslova vlétli a už po minutě hry vedli zásluhou Pochylého. Když v 8. minutě zvyšoval na 0:2 Hrabec, museli si domácí připadat jako pod studenou sprchou. Alespoň částečnou satisfakcí byla branka Nesrsty v samém závěru třetiny. Ve 24. minutě srovnal Pšeja. I přes narůstající domácí tlak se do vedení opět dostali hosté, a to ve 31. minutě Horehleděm, který překonal jinak dobře chytajícího Málka. Zatímco v minulém derby vycházely konce třetin hokejistům Uh. Hradiště, teď se karta otočila a opět minutu před koncem druhé třetiny po souhře Holíka a Nesrsty druhý jmenovaný srovnal na 3:3. Ve 46. minutě se před Oharkem zjevil zcela neobsazený Kojecký, který tvrdou ránou poslal domácí poprvé do vedení. Aby slovácké derby mělo ten správný náboj, podařilo se hostům ve 49. minutě vyrovnat Pochylým. Radost na hradišťské střídačce ale dlouho nevydržela, Broďané z rychlého protiútoku přidávají pátou branku Okénkou. V závěru zápasu měli hosté výhodu přesilovky, ale ani během oddechového času nedokázali vymyslet, jak přelstít Málka. V čase 59:12 odjel z brány Oharek, ale ani šestice Hradišťáků nepřelstila domácí obranu. Naopak starý lišák Gergela deset sekund před třetí sirénou definitivně rozhodl .
Branky: Nesrsta 2, Pšeja, Kojecký, Okénka, Gergela - Pochylý 2, Hrabec, Horehleď
Třetiny: 1:2, 2:1, 3:1
Uh. Brod: Málek (Kučera) - Peterka, Pšeja, Surý, Adami, Kojecký, Woska - Okénka, Holík, Nesrsta - Kubiš, Gergela, Šiller - Novák, Bujáček, Smetana - Vaněk, Klusák, Chovanec
Uh. Hradiště: Oharek - Stašek, Fuksa, Pochylý, Fridrich, Lažek, Kršjak - Burša, Horehleď, Karpíšek - Hruboš, Kotačka, Ondra - Nohál, Dobeš, Hrabec

Uh. Ostroh - Šumperk 4:7

Domácí trenér dal v posledním utkání základní části šanci všem hráčům. Po vyrovnané první třetině začali domácí v té druhé točit sestavu, čehož dobře hrající soupeř využil a odskočil na rozdíl jedné branky. Ve třetí třetině už hrál Ostroh otevřený hokej a ne vždy byli hráči plně koncentrovaní. Šumperk ovšem předvedl kvalitní výkon, hlavně jeho první lajna byla excelentní. Poslední branku inkasovali domácí při power play.
Třetiny: 1:1, 1:2, 2:4
Branky: Antonovič, Flora, Klimovič, V. Galuška
Uh. Ostroh: Valúch (vlachynský) - Frolek, Vaněček, Kučera, Nevídal Rapant, Bachan, Beneš - Antonovič, Klimovič, Flora - V. Galuška, L. Galuška, Stránaký - Hrbatý, Lenkovič, Ťok - Větříšek, Šlapák, Kučera
Šternberk - Uh. Brod B
nehráno, béčko Brodu mělo zraněné oba gólmany. Utkání bude s největší pravděpodobností kontumováno.

autor: sal, hol