Závěr října? Bez bodu a skóre 3:16

Uherské Hradiště Sport 02 / 11 / 2010

Hokejisté Uherského Hradiště se stále trápí, v tabulce se už propadli na třináctou příčku

Černý říjen mají za sebou druholigoví hokejisté HC Uherské Hradiště. Třebaže na jeho začátku udolali brněnskou Techniku 6:3, v následujících šesti zápasech ukořistili pouhý bodík při skóre 6:35! Mizérii završili v posledním týdnu, ve kterém vyfasovali dva osmibrankové příděly.
Hodonín - Uh. Hradiště 8:2 (4:1, 2:0, 2:1)
O osudu zápasu rozhodla už první dvacetiminutovka. Na gól Peše z druhé minuty sice dokázal ještě za třicet sekund odpovědět Schuster, ale ke smůle Uh. Hradiště už do první sirény stříleli hodonínští Drtiči. Mimochodem jejich svatyni hájil Michal Šurý, který do týmu přišel právě z levého břehu řeky Moravy.
Jestliže Šurý měl práce poskrovnu, jeho protějšek Jedlička se ocitl v palbě střel a po čtvrtém gólu v 18. minutě přenechal místo v kleci Oharkovi. Ve druhé části se brankostroj Hodonína zasekl, ale i přesto domácí na ledě stále dominovali a Oharek se několikrát vyznamenal. Jenže dva puky za záda stejně pustil. Za stavu 6:1 domácí poslali do hry i zbytek lavičky, ale i tak ještě náskok navýšili. V pětačtyřicáté minutě přesto jako první inkasovali, když při vlastním oslabení ujel Karpíšek a překonal bývalého spoluhráče Šurého. Hodonínští však odpověděli hned dvakrát a nechali soupeře ze Slovácka vypít kalich hořkosti až do dna. Branky: 3. Schuster (Knebl, Sakrajda), 46. Karpíšek. Vyloučení 4:7, využití 1:0, oslabení 0:1, střely na bránu 37:26, 1465 diváků.
UH. HRADIŠTĚ: Jedlička (18. Oharek) - Sladký, Heča, Krystýnek, Pšeja, Stašek, Matula, Měšťánek - Piluša, Andrýsek, Mikeš - Schuster, Sakrajda, Knebl - Karpíšek, Pochylý, Kotačka - Kartusek, Kundera, Červenka, Němec.
Uh. Hradiště - Přerov 1:8 (0:5, 0:2, 1:1)
Hokejisté Uherského Hradiště jsou v hluboké krizi, nováček soutěže připomíná fackovacího panáka! Po debaklu v Hodoníně utrpěl ještě o chlup horší výprask před vlastními fanoušky od přerovských Zubrů, kteří se tak poprvé v sezoně dočkali plného bodového zisku ze soupeřova ledu.
O osudu zápasu rozhodlo de facto úvodních 363 sekund, během kterých gólman Oharek třikrát pořádal výlov klece. A když pak v 11. minutě kapituloval počtvrté, skončil na střídačce. Nutno podotknout, že klidné spaní asi nemá, minimálně na dvou gólech měl totiž lví podíl... Jenže ani jeho náhradník Jedlička se zrovna nevyznamenal, čisté konto udržel jen tři minuty, když pátý gól přerovskému Vlčkovi doslova daroval. Puk po jeho střele od červené čáry totiž před Jedličkou „udělal žabičku“ a prošel mu mezi betony do sítě... A tak není divu, že z početného sektoru hostů se začalo ozývat skandování „deset, deset“. Domácí se totiž z ledové sprchy oklepávali jen těžko. Jediné dvě šance si v první části vytvořil Piluša, ale puk za Tihlářova záda nepropasíroval.
A Sakrajdovi boys se krutého K.O. neprobrali ani ve druhé třetině, prvních deset minut totiž brankáře Tihláře vůbec neohrozili! Jelikož ani Přerov už zjevně nehrál na plný plyn, skóre se už měnilo pouze dvakrát. Jedlička nejprve nedosáhl na pumelici Sedláka od  modré a ve 32. minutě po učebnicové kombinační akci neměl žádnou šanci proti střele Kotáska. Až pak se domácí probudili a mohli i skórovat. Gól měl na hokejce opět Piluša, který se proháčkoval útočným pásmem až před brankáře, jenž mu parádním zákrokem radost překazil.
V závěrečné části už Uh. Hradiště zvedlo hlavu, vytvářelo si vícero šancí, ale dlouho je držel na uzdě gólman Tihlář, který měl při Sladkého ráně i štěstí, když jej zachránila levá tyčka. Čestného úspěchu se však domácí nakonec dočkali, ve 49. minutě vletěl podél mantinelu do pásma Piluša, nabil mezi kruhy Pochylému, jehož ránu zastavila až síťka. O zápasovou tečku se však postarali hosté. A to ještě Jedličku po střelách Kotáska a Kohúta zachránila tyčka. Branka: 49. Pochylý (Piluša). Vyloučení 8:6, bez využití, oslabení 0:1, střely na bránu 40:46, 500 diváků.
UH. HRADIŠTĚ: Oharek (11. Jedlička) - Sladký, Matula, Krystýnek, Pšeja, Stašek, Heča, Měšťánek - Sakrajda, Andrýsek, Knebl - Schuster, Karpíšek, Kotačka - Piluša, Pochylý, Mikeš - Kartusek, Červenka, Kundera.

1. Šumperk    8    3    0    2    70:40    30
2. Havířov    8    1    1    3    57:32    27
3. Opava    9    0    0    5    51:37    27
4. Orlová    9    0    0    4    50:36    27
5. Prostějov    8    0    2    4    57:36    26
6. Val. Meziříčí    7    2    0    5    60:57    25
7. Hodonín    7    1    1    5    64:54    24