Zažil čtyři postupy, pohár slavil až se Stráním. A teď chce double!

Zažil čtyři postupy, pohár slavil až se Stráním. A teď chce double!
Foto: Ladislav Janča  /  Kouč Vladimír Stančík se raduje s hrdinou finálového rostřelu Janem Spáčilem.
Strání Sport 24 / 05 / 2023

Fotbalisté FC Strání si dali první dárek k 95. výročí založení klubu! Historicky první účast ve finále Poháru hejtmana Zlínského kraje proměnili ve vítězství a zvedli nad hlavu cennou trofej. O druhý dárek v podobě návratu do divizní společnosti sice ještě musí zabojovat, ale vysněný double je opravdu blízko. I proto na Zelničkách slavili s mírou…

„Je to úžasné, pohár nevyhráváme každý den. Chlapci si oslavy užili, ale byli zodpovědní. Většina šla ve čtvrtek normálně do zaměstnání,“ usmívá se Vladimír Stančík, trenér Strání, který si však alkohol odpustil. „Ránu jdu do práce a přijel jsem autem. Ale poseděl jsem s týmem u kofoly. Až potvrdíme postup do divize, oslavy double už nevynechám, užijeme si je společně,“ slíbil slovenský kouč.

Jeho družina ve finále až na pokutové kopy přetlačila houževnaté Slušovice, které favorita potrápily více, než se očekávalo. Hlavně start měly parádní. Kdyby proměnily aspoň jednu ze dvou superšancí, kdo ví, jak se zápas vyvíjel. „Soupeř hrál výborně, klidně mohl vést 2:0. Ale postupně jsme si taky vytvořili šance a ve druhém poločase už měli navrch, ale gólmani na obou stranách byli výborní. Po pravdě jsem ale čekal, že nějaký gól dáme a vyhrajeme,“ přiznal Stančík.

Když finále dospělo k penaltové loterii, neznervózněl. Věřil, že jeho tým to stejně jako v semifinále proti Zborovicím zvládne. Sázel hlavně na brankáře Antonína Popelku. „Je specialistou na pokutové kopy. Věděl jsem, že nějaký zase chytne, což se potvrdilo. O zbytek už se postarali exekutoři,“ neskrýval spokojenost.

Klub z Bílých Karpat tak splnil první předsezónní cíl. Od druhého, kterým je postup do divize, jej dělí pět bodů. Na potřebný zisk má čtyři kola. „Věřím, že splnění druhého úkolu si odfajfkujeme co nejdřív,“ říká Stančík, který na Zelničkách předvádí divy. Jeho krajani na trenérské lavičce přitom velkou díru do světa neudělali, klub se s nimi vždy předčasně rozloučil. Sedmačtyřicetiletý kouč však útočí na double, na který v kariéře ještě nedosáhl. „Zažil jsem čtyři postupy, s Častkovcemi až do třetí slovenské ligy, ale poháru jsem se dočkal až ve Strání. A teď už mi chybí jen double,“ usmívá se lodivod.

Tagy článku

TOPlist