Zdeněk Zemek: Umím být trpělivý

Zdeněk Zemek: Umím být trpělivý
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 19 / 12 / 2017

Závěr roku je tradiční příležitostí k bilancování i pro majitele 1.FC Slovácko Zdeňka Zemka, pod jehož vedením funguje klub mezi českou elitou už jedenáctý rok.

Když mě jeden z fanoušků oslovil s tím, že sto padesát korun je za fotbal moc, tak jsem si sedl a konečně si spočítal, kolik jsem do slováckého klubu vložil. Vyšla mi částka přes čtyři sta milionů, kterou jsem si mohl užít určitě i mnohem příjemnějším způsobem. Mám ale fotbal rád a mám také vztah ke slováckému regionu, takže pokud to ekonomická situace jen trochu dovolí, tak jej budu podporovat i nadále.
Letošní pozim vám fotbalové radosti moc nepřinesl. Jak jste jej prožíval?
No, přiznám se, že podzim s námi cvičil, ale umím být trpělivý. V příštím roce nás čeká kromě ligy i Mol cup, ve kterém jsme se probojovali do čtvrtfinále. A proč bychom nemohli dojít až do finále, ve kterém jsme už byli? Pamatuji si, že tehdy jen finálová účast celý region hodně nakopla.
Fotbal na Slovácku táhnete už více jak deset let. Jak moc těžké je držet jej ekonomicky v kondici?
Nikde nepadají peníze z nebe - a platí to pochopitelně i o fotbale. Z Group je silná skupina společností, která čítá čtyři a půl tisíce zaměstnanců od Aše až po Karvinou. Oblasti působení našich společností jsou však diverzifikované, a tak když se některé společnosti momentálně nedaří, dokáže ji nahradit jiná. Ve fotbale se můžeme opřít o podporu skupiny SYNOT, která je po naší dominantní podpoře druhým nejsilnějším partnerem. V menší míře nás podporují i další partneři, kterých je řada, a jejich podpory, stejně jako významné podpory města Uherské Hradiště, si velmi vážím. Vážím si ale každého partnera, který by přinesl byť jen deset tisíc. Všem tímto prostřednictvím děkuji.
Jaké máte s klubem plány pro příští rok?
Určitě neuhneme z cesty, kterou jsme nastoupili, a tou je výchova mladých hráčů. Máme kvalitní tým trenérů, a tak mají všichni talentovaní potřebné podmínky k tomu, aby se do fotbalového světa prosadili. Teď je to už jen na nich. Do budoucna se budeme snažit jejich podmínky a zázemí ještě zlepšit. Pokud získáme podporu fotbalové asociace a ministerstva školství, chceme vytvořit fotbalový a sportovní komplex v areálu Na Vyhlídce v Mařaticích, který chceme v nejbližší době rozšířit o další tři kryté tenisové dvorce, ale rádi bychom dobudovali areál i o tréninkové fotbalové plochy a další zázemí... Nakoupit hotové hráče není problém, ale ani velké investice nejsou zárukou úspěchu. Názorně to dokumentuje v letošní sezóně Sparta...
V regionu máte ale i další sportovní a kulturní aktivity.
Ve slováckém regionu působí naše Nadace Slovácko. Na Masarykově náměstí máme Galerii Joži Úprky, galerii máme i ve Veselí nad Moravou. V následujícím roce bychom měli zrealizovat doplnění golfového resortu Jezera v Ostrožské Nové Vsi, kde chceme vybudovat footgolf, tedy osmnáctijamkové hřiště, kde by se do jamek trefovali hráči fotbalovým míčem.
Podzimní sezóna nebyla jednoduchá. Co vás kromě výsledků A-týmu nejvíce trápilo?
Mrzí mě úbytek fanoušků. Snažíme se vychovat novou generaci příznivců 1.FC Slovácko, a tak naproti kotle na tribuně B budujeme rodinnou tribunu, kam zveme především mladé fanoušky. Při některých zápasech se nám podařilo tento sektor zaplnit slušně, v některých zápasech to bylo slabší. Každopádně chceme u této aktivity vydržet.  
 
    

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace