Zdeněk Zemek: Věřím, že Kliment i Hofmann zůstanou

Zdeněk Zemek: Věřím, že Kliment i Hofmann zůstanou
Foto: Aleš Mazúrek  /  Majitel 1.FC Slovácko Zdeněk Zemek už vyhlíží svoji jubilejní patnáctou sezónu.
Uherské Hradiště Sport 23 / 05 / 2021

Nejvyšší fotbalová soutěž spěje do finále a Slovácko se rve o historický úspěch. Čtvrtým místem by přepsalo kroniku, ale na účtu by mu přistály dva miliony. To je totiž bonus LFA za čtvrté místo.

Zbývá odehrát poslední domácí derby utkání se Zlínem a pak už začnou přípravy na vstup do kvalifikace Evropské konferenční ligy UEFA, která doplní Ligu mistrů a Evropskou ligu. V třetí evropské soutěži by se měly pohybovat podobné finanční odměny jako v Evropské lize a to už je dostatečná motivace pokusit se prokousat kvalifikačním sítem až do základní skupiny. Vstoupit do ní by mělo 1.FC Slovácko ve druhém předkole, 22. a 29. července, a v osudí jej už teď čeká mimo jiné letošní osmifinalista Evropské ligy norské Mölde anebo turecký Trabzonspor.

"Je mně jedno, koho ve druhém předkole dostaneme, hlavně aby to byl soupeř, přes kterého se dostaneme do dalších kol," říká s úsměvem majitel 1.FC Slovácko Zdeněk Zemek a přidává ještě tajné přání. "Nádherné by bylo, pokud bychom se dostali do základní skupiny a tam se utkali s někým ze silných evropských soutěží." V play-off o postup do skupiny budou na své soupeře čekat například římské Lazio nebo Kadlecův bývalý bundesligový Leverkusen. 

Majitel klubu, který kvalifikací o Evropskou konferenční ligu vstoupí se slováckým klubem už do své patnácté sezóny, bude také v jubilejní sezóně sázet na stabilitu. "Napumpovat do týmu pět hráčů může být kontraproduktivní. Můj názor je především udržet stávající kádr pohromadě. Udržet Klimenta, Sadílka, Hofmanna a další hráče. A při doplnění postupovat velmi citlivě. Tým Je sehraný, drží spolu už delší dobu pohromadě, táhne za jeden provaz, má svůj cíl a přitom má už i své hvězdy," vysvětluje svůj postoj k překotnému nakupování hráčů Zdeněk Zemek a nevzdává se hráčů, kteří jsou dle médií ze Slovácka na odchodu. "Minulý týden jsme vedli jednání kolem odchodů Klimenta i Hofmanna. Dohodli jsme si podmínky a akceptovali, za jakých se dají udržet. V tomto týdnu by mělo být jasno. Jsem optimismta," přináší pro fanoušky zajisté pozitivní zprávu Zdeněk Zemek v exkluzivním rozhovoru, který si budete moci přečíst příští týden.

Majitel 1.FC Slovácko v něm říká, jak se daří klubu i jemu samotnému v jednání s potenciálními investory, vyjadřuje se ke spekulacím o odchodu trenéra Martina Svědíka, investicím do kádru i klubu samotného.

 

 

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace