Ze Slavie bez bodu

Ze Slavie bez bodu
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 21 / 09 / 2019

Slovácku se v Edenu nepodařilo zkompletovat hattrick snů, kdy by v jedné sezóně dokázalo naplno bodovat na Spartě v Plzni i na Slavii. Trenéru Martinu Svědíkovi se tentokrát nepodařilo najít recept k zisku dalších překvapivých bodů.
Věděli jsme, že pokud chceme pomýšlet na úspěch na Slavii, tak všech jedenáct hráčů na hřišti musí podat minimálně standardní výkon či spíše nadstandardní. To se nám bohužel nepodařilo. Z hlediska ofenzívy i defenzívy byl především první poločas velice špatný. Směrem nahoru alibistický. Bez pohybu, bez nabídky bez toho, abychom vůbec chtěli hrát. Když ale chcete uspět se Slavií, tak musíte mít stoprocentní především defenzívu a tam jsme soupeři, ať už standardkami anebo hrubými chybami, góly darovali. První gól padl po autovém vhazování, druhý gól snad ani nemá cenu komentovat. Míč po šanci soupeře můžeme odklidit a my z toho inkasujeme. Pak se se Slavií hraje velice špatně. Je ale potřeba říci, že Slavia je momentálně někde jinde než všechny týmy u nás. Její kvalita je obrovská. Ve druhém poločase jsme se sice trochu zlepšili, hráli jsme více s míčem, ale myslím, že Slavia měla zápas pod kontrolou.
Dokázali jsme přehrát Spartu, Plzeň. Udělala Slavia na vás skutečně největší dojem?
Dojem ani dělat nemusela. Když sledujete její hru od příchodu trenéra Trpišovského a sledujete její vývoj, tak z té jmenované trojice je jednoznačně nejdál. Má své herní principy. Hráči jedou v maximálním nastavení. Sprintují, jsou důrazní, hrají dobře tělem, umí s balonem, neustále se nabízejí, rotují na svých postech a pak je s nimi těžké hrát. Navíc. Ať postaví jakoukoliv jedenáctku, tak má pořád svoji kvalitu. Je to v tuto chvíli už evropské mužstvo.
Na Slavii nenastoupili reprezentanti, kteří se vrátili ze srazu jednadvacítky, Trmal a Šašinka. V brance se objevil Porcal. Byly to vynucené změny?
Šašinka odehrál dvě těžká utkání za jednadvacítku. Měl za sebou hodně cestování a nevypadal moc dobře ani v tréninku. Navíc jsme chtěli zahustit střed hřiště a Sadílek hrál proti Mladé Boleslavi. Tuhle myšlenku jsme měli už delší dobu před utkáním. Pokud jde i Porcala, tak si myslím, že právě tohle byl zápas, který mohl ukázat, jak je na ligu připravený. Pozice Matouše Trmala jako jedničky se nemění. Porcal zatím neměl ligový zápas. Těžko ho můžeme hodnotit v zápase, kdy na něj půjdou dvě střely. Slavia ho hodně prověřila a myslím, že až na pár detailů podal velice dobrý výkon. Více nám v sestavě ale chyběli Navrátil či Juroška. Tedy rychlostní typy. Slavia je hodně dynamická a i náš herní způsob by jí více vyhovoval. Na některých našich hráčích bylo vidět, že nestačili jít do rychlého přechodu, a i v náběhové aktivitě jsme zaostávali. Trochu mě mrzí výkon Kalabišky, u kterého to nebylo o rychlosti, ale o větším úsilí a u takhle zkušeného hráče mě to opravdu mrzí.
Milan Petržela vydržel na hřišti pětasedmdesát minut. Máte na něj své nároky. Naplnil je tentokrát a střídal jste jej kvůli chybějícím silám?
Milan zapadl do průměru mužstva. Střídal lepší momenty s těmi horšími. Střídal jsem jej ale proto, že už jej chytaly křeče, a proto jsme nechtěli riskovat žádné zranění.
Za stavu dva nula se právě Milan Petržela mohl dostat do vyložené šance, ale špatně si přebral míč a zmařil si tak sám jednu z mála šancí na kontaktní gól.
Tenhle moment si sám vyčítal. Ve druhé půli jsme sice byli odvážnější, byli více na míči, lépe kombinovali, ale efekt ve finální fázi nebo zakončení se prostě nepovedl.
Mluvil jste o absencích. Ani po reprezentační pauze se neuzdravili Juroška s Dvořákem?
Dvořák si přivodil podobné svalové zranění, jaké měl, ale na druhé noze. Juroška už byl v pořádku, byl hrát za béčko, ale vykloubil si loket, takže u něj se rekonvalescence znovu natáhla.     

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace