Ze Slovanu na Slovácko

Ze Slovanu na Slovácko
Uherské Hradiště Sport 06 / 01 / 2016

Se Slovanem Liberec projel na podzim fotbalovou Evropou a už se těšil, že bude útočit se severočeským klubem na mistrovský titul a další evropské cíle. Jenže mateřské Slovácko se se Slovanem nedohodlo, a tak Milan Kerbr začne přípravu na jarní odvety na rodném Slovácku.
Milane, Slovan na vás těsně před Vánoci neuplatnil opci na přestup. Jaký to byl pro vás dárek?
Velkou radost jsem z něj neměl. Slovan byl pro mě první větší mimoslovácké angažmá a musím říci, že se mi tam líbilo. Zvykl jsem si na město. Našel klub s většími ambicemi, které mám já a než momentálně má i Slovácko, změnu jsem potřeboval, protože jsem cítil, že ve Slovácku se dál neposouvám a že všichni ode mě očekávají víc. Nový impuls jsem pod Ještědem našel. Navíc jsem přišel do klubu, který tvořil kádr a pod novým trenérem se mu herně i výsledkově dařilo. Cítil jsem tam obrovskou konkurenci, takže jsem vlastně bojoval pořád o místo a to mě hnalo dopředu.
Působení v libereckém Slovanu vám tedy hodně pomohlo?
Určitě. Vždyť jsem měl možnost zahrát si Evropskou ligu. Viděl jsem díky tomu s fotbalem kus Evropy, zažil jsem třeba vyprodaný stadion na Hajduku Split, to jsou zkušenosti, které bych momentálně ve Slovácku nikdy nenasbíral. Odehrál jsem toho hodně i v lize, trenér se mnou pracoval a měl i trpělivost. Slovanu bych proto velmi rád poděkoval za příležitost.
Takže předvánoční zklamání?
Tak tragicky bych to zase neviděl. Prostě za toho půl roku jsem nepřesvědčil vedení Slovanu, aby si mě pojistilo na základě opce. Zřejmě pak jednali se Slováckem o jiných podmínkách a na těch se neshodli. U těch jednání jsem ale nebyl, takže nemohu a ani nechci k tomu nic říkat. Prostě mám platnou smlouvu ve Slovácku a podle toho se budu chovat.
Co to znamená? Začnete se na jarní boje připravovat se Slováckem?
Nastoupím do přípravy a budu se snažit co nejlépe připravit na jaro. Tak bych to udělal ve Slovanu a tak to udělám i ve Slovácku. V lednu začíná přestupové okno a kdo ví, co se v něm může stát. I můj přesun pod Ještěd přišel na poslední chvíli…

InfoBox - Jan Nezmar, sportovní ředitel Slovanu Liberec: „Milan se u nás ukazoval velmi dobře. Za půl roku ale nestihl a ani nemohl stihnout z důvodů adaptačních ukázat vše, co by odpovídalo opční částce na přestup, která se nám zdála neadekvátní. Proto jsme opci na přestup v této chvíli neuplatnili. Osobně mě to mrzí, protože Milan se během toho půlroku začlenil do kádru velmi dobře a jeho výkonnost by šla určitě ještě více nahoru.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace