Ze Sofie jeli s veselou, slaví stříbrný double a bronz!

Ze Sofie jeli s veselou, slaví stříbrný double a bronz!
Hluk Sport 07 / 06 / 2018

Pákaři z Hluku patří mezi evropskou špičku, Štůska s Tesaříkem hřejí medaile

I když nedosáhli na zlato, vraceli se domů s veselou. Trojlístek pákařů Armwrestling clubu Hluk, reprezentantů České republiky, totiž na mistrovství Evropy v bulharské Sofii slavil medailový hattrick. Nestárnoucí Jaroslav Štůsek si pověsil na krk stříbro a bronz, který připojil i Dušan Tesařík.
Hlučané tak znovu dokázali, že patří k nejlepším nejen v Česku, ale i na starém kontinentu! „Zlaté medaile jsme sice neobhájili, ale i tak jedeme domů maximálně spokojeni. Vždyť konkurence byla obrovská, na šampionátu bojovalo osm set siláků ze třiceti států,“ svěřil se Dušan Tesařík, trenér Hlučanů, kteří v bulharské metropoli jako jediní reprezentovali Českou republiku.
Největší hvězdou se stal opět nestárnoucí Jaroslav Štůsek, který sice na další titul mistra Evropy nedosáhl, ale z kategorie Senior Grand Masters do 100 kilogramů vytěžil stříbro a bronz.
„Na levačku opět řádil jako uragán a probil se až do finále, ve kterém se mu do cesty postavil ruský bohatýr Vladimír Stěpanov. Jarda měl sice lepší start, ale soupeř se nevzdal a nakonec po boji zvítězil,“ komentoval finálové drama Tesařík. Pravačkou Štůsek vybojoval bronz, když v kvalifikaci nestačil na Mikolionyse z Litvy a na Gruzínce Jachvialiniho.
Dušan Tesařík jel do Bulharska coby obhájce titulu na pravou a bronzu na levou ruku. Misi však splnil jen na půl…
Soutěž na levačku nezačala pro borce s přezdívkou Gigant vůbec dobře, zůstal totiž na štítě Yerenera z Turecka. „Nečekal jsem to, ale prohra mě zdravě naštvala a nabudila,“ svěřil se Tesařík, který se následně probil až do semifinále.
V něm na něj čekal mistr Evropy Petr Spůsta ze Slovenska, kterému se poklonil. Bronz už si ale Hlučan vzít nenechal, když vrátil prohru Yerenerovi.
Na pravačce už zůstal bez medaile, obsadil 8. místo. Nad jeho síly byl opět Spůsta a v dramatickém souboji i později stříbrný Arménec Marharramov. I tak ale odjížděl spokojený, připsal si totiž nejeden cenný skalp, včetně bronzového Charalampopoulose z Řecka.
Třetí hlucké želízko vozíčkář Martin Zábojník se představil v nejtěžší kategorii nad 75 kilogramů, kde se svými osmdesáti kilogramy patřil k nejlehčím. „Martin bojoval, jak jen to šlo, ale nakonec to stačilo jen na sedmé a deváté místo,“ prozradil Tesařík.

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace