Zelená pro další mladíky Slovácka

Zelená pro další mladíky Slovácka
Uherské Hradiště Sport 13 / 06 / 2018

Necelý týden před zahájením přípravy na novou sezónu se zatím v 1.FC Slovácko plní kolonka Odchody. Kádr týmu už opustili brankář Milan Heča a stoper Tomáš Břečka. Milan se chce posunout v kariéře dál. V našem klubu odvedl za dlouhá léta dobrou práci, a tak jsme, po dohodě s majitelem klubu, vyhověli jeho žádosti a umožnili  mu přestup do pražské Sparty, potvrdil odchod gólmanské jedničky ředitel 1.FC Slovácko Petr Pojezný. Na Slovácko budu vzpomínat jen v dobrém a doufám, že se do něj někdy také vrátím, vzkázal na závěr svého působení na Slovácku Milan Heča, který o víkendu završil přestupový double vstupem do stavu manželského. Ten fotbalový přestup do letenského klubu mu zprostředkoval Veliče Šumulikoski. Manažera aktuálně nemám a Šumi mi hodně pomáhá, poděkoval svému bývalému spoluhráči dnes už gólman Sparty Milan Heča.
Dalším, kdo na delší čas neotevře dveře kabiny 1.FC Slovácko, je Tomáš Břečka, který neodolal lákadlu Evropské ligy ze severočeského Jablonce. Už minulé léto přišla na Tomáše konkrétní nabídka, ale tenkrát jsme mu ji rozmluvili. Současná nabídka je jak pro klub, tak pro hráče tak jednoznačná, že hráči v odchodu bránit nelze, oznámil na klubovém webu druhý odchod z kabiny Slovácka Petr Pojezný. Posledním v kolonce odchodů bude s největší pravděpodobností přestup mladičkého Dominika Janoška, který na Slovácko přišel teprve v zimě. Potenciál, který v nejvyšší soutěži ukázal, při absenci Veliče Šumulikoskiho, zaujal plzeňskou Viktorii, a tak se dá očekávat, že v nejbližších dnech talentovaný záložník rozšíří kádr účastníka Ligy mistrů.
Minimálně podzim nestráví na Slovácku ani další zimní posila Irakli Sikharulidze, který se nedokázal prosadit na ligové hřiště. Celého půl roku vlastně promarodil a neměl možnost ukázat, jaký potenciál pro českou ligu v něm skutečně je. Proto mu chceme zajistit hostování, na kterém by měl možnost prokázat svoje střelecké schopnosti, vysvětluje Pojezný.
S odchody se bude muset smířit trenér Michal Kordula, který však nebere situaci tragicky. Taková je realita. Milana Heču může nahradit Michal Daněk a šanci dostanou mladíci Nemrava s Trmalem, potvrdil Kordula do médií, že odchody z klubu rozsvítí zelenou pro ligovou kariéru dalším talentům. Do přípravy se zařadí stopeři Tkáč a Dramé, kteří sbírali ostruhy v druhé lize. Šanci dostane také Tischler, který má reprezentační zkušenosti z devatenáctky, a také další záložník Kohút, který táhl naši devatenáctku, vypočítává slovácké talenty klubový ředitel. Pojezný současně nevylučuje, že odchody nenahradí noví hráči. Odmítá ale, že by byly příchody součástí jednání o odchodech hráčů do Plzně, Sparty nebo Jablonce. Než hráčskou kompenzaci hostováním hráčů, preferujeme spíše vlastní vytipování nových hráčů. Uvidíme, jak se bude dařit mladíkům v přípravě, ale už teď mapujeme situaci kolem perspektivního stopera a minimálně jednoho hráče do ofenzívy, naznačuje Pojezný, že by se mohla za pár dní začít v 1.FC Slovácko plnit i kolonka Příchody.  

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace