Zelené sako Strachotovi

Uherské Hradiště Sport 29 / 04 / 2011

Hradišťský golfista vyhrál turnaj Masters

Radim Strachota z uherskohradišťského Golf clubu opět nenašel přemožitele. Parádní fazonu z halových turnajů si přenesl i na green. Po zisku halového titulu mistra republiky se od soboty pyšní dalším úspěchem. Zeleným sakem, které vybojoval na Masters na novoveských Jezerech.
Turnaj je obdobou největšího golfového turnaje na světě, který se každoročně koná druhý dubnový víkend na hřišti Augusta v USA. Jeho vítěz tradičně získá zelené sako, na kterém je vyšito jeho jméno a patří mu po celý rok až do dalšího zahájení turnaje.
Turnaje Masters na Jezerech se zúčastnilo 48 golfistů nejen z Česka, ale i ze Slovenska a byl rozdělen do tří skupin. Ženy, muži po odečtení handicapu a muži bez odečtení handicapu. V nabité konkurenci golfistů se Strachotovi podařilo zvítězit nejen ve skupině po odečtení handicapu, ale i v celkovém pořadí počtem 84 úderů na 18 jamkách. Držitelem zeleného saka z roku 2010 byl Dan Rozsypal, který turnaj zahajoval čestným odpalem. „Po halové sezoně, která dopadla na výbornou, se jednalo o první venkovní turnaj. Vůbec jsem nečekal, že bych mohl vyhrát, zvlášť když největším soupeřem pro všechny byl silný vítr, který z halových turnajů moc neznám,“ prohlásil po turnaji Strachota.