Zelenka zamířil do Honvédu

Zelenka zamířil do Honvédu
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 22 / 02 / 2011

Fotbalista Lukáš Zelenka, který se stal ve Slovácku nepotřebným, odchází do Maďarska

V září 2009 přišel Lukáš Zelenka do Slovácka z belgického Westerlo jako posila, která měla pomoci se záchranou první ligy. Ze sedmnácti utkání, ve kterých v dresu Slovácka nastoupil, vstřelil jednu branku. A nebyla to branka jen tak ledajaká. V domácím utkání proti Příbrami znamenala vítězství a záchranu v první lize.
O to více byla překvapivá informace, že od léta 2010 s ním už vedení týmu do kádru trenéra Soukupa nepočítá. „V dlouhodobé strategii týmu bylo rozhodnuto, že na Lukáše už nebudeme perspektivně vsázet. Proto jsme mu nabídli možnost z klubu odejít. Že ji neakceptoval, byla jeho volba,“ říká trenér Slovácka Miroslav Soukup k odchodu Lukáše Zelenky z klubu.
Tím, že se rozhodl neodejít, dostal individuální tréninkový plán a až do 15. února, kdy přestoupil do maďarského Honvédu Budapešť, byl stále hráčem 1.FC Slovácko. „Kdyby chtěl Lukáš opravdu hrát fotbal, mohl přestoupit už v létě. V první řadě to byla škoda pro něj, že více jak půl roku nehrál mistrovské utkání a v podstatě jen individuálně trénoval,“ doplňuje Soukup. Výsledky individuálního tréninku pak klub následně prověřoval pomocí sporttestrů.
„Mrzí mě, že v médiích je Lukáš Zelenka prezentován jako nějaké naše břemeno. To v žádném případě. Klub s ním uzavřel smlouvu a následně se rozhodl, že už s jeho službami nepočítá. To všechno bylo dobrovolné rozhodnutí klubu. Byli jsme si vědomi, že Lukáš nemusí odejít. V první řadě by to měla být škoda pro hráče, že nebude moci hrát fotbal. Žádná domluva s ním nebyla možná a raději volil individuální trénink. Jednalo se o jeho volbu a ne naše břemeno,“ vysvětluje Soukup pozici klubu v jednání s Lukášem Zelenkou.
Lukáš Zelenka odpovědět přislíbil na otázky, které mu sportovní redakce zaslala. Odpovědi ovšem do uzávěrky nedorazily.


Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace