Železníková má titu z přespolního běhu

Uherské Hradiště Sport 23 / 04 / 2021

Atletka Monika Železníková ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště je mistryní republiky v přespolním běhu! Na titul dosáhla v táborském sportovním areálu Komora, který byl za přísných hygienických podmínek dějištěm šampionátu.

Dvoukilometrovou trať vystavěnou uvnitř oválu zaběhla v čase 7:49 minuty. „O pořadí na medailových pozicích rozhodovaly sekundy. Monika druhou Joskovou z pražské Dukly porazila o šest a třetí Lapačkovou z Čáslavi o osm sekund,“ prozradil Pavel Kunt, předseda uherskohradišťského klubu, na adresu nové mistryně republiky v kategorii mladších žákyň.

Na jihu Čech startovala i starší žákyně Tereza Fusková, další svěřenka kouče Ivana Resslera. Na tříkilometrové trati se představila v konkurenci rovné stovky závodnic a obsadila 21. místo, když dosáhla času 12:55 minuty.