Ženy udolaly „holky“ a přepsaly historii

Uherský Brod Sport 27 / 09 / 2020

Divizní fotbalistky ČSK Uherský Brod navlékly na šňůru neporazitelnosti třetí korálek, který má pro ně briliantovou hodnotu. V domácím prostředí totiž poprvé v sedmileté historii porazily FK Holešovské holky, největšího favorita soutěže, který na Lapači nevstřelil ani gól.

UH. BROD - Holešov 2:0

Vyrovnaný první poločas přinesl jediný gól. V 18. minutě proklouzla ofsajdovou pastí Juřenčáková, přesnou kolmicí poslala do brejku Dufkovou, která se nemýlila. Míč uklidila k tyči a poslala outsidera do vedení. Holešovské holky pak přeřadily na vyšší rychlost, vytvořily si šance, ale štěstí stálo při ČSK. Po změně stran srdnatě bojující svěřenky kouče Jana Gazdíka přidaly druhý gól, když se po rohovém kopu Dufkové prosadila dorážející Eliášová. Vedení už uhájily až do konce zápasu a v průběžné tabulce poskočily na druhé místo. „Zápas jsme zvládli takticky, zejména záložní řada odehrála duel za hranicí svých možností. Hodně nám pomohl první gól, po kterém jsme se uklidnili  a trpělivě čekali na další příležitost, která přišla po hodině hry. Soupeře jsme nepustili ke kombinaci, což byl klíč k úspěchu,“ komentoval historické vítězství trenér Jan Gazdík. Branky: Dufková, Eliášová. Poločas 1:0.

UH. BROD: Karolová - Baná, Chovancová, Šotová, Vidová - Adamíková, Juřenčáková, Eliášová, Fojtíková - Jeřábková, Dufková. Střídaly Kročilová, Juráková, Gorčíková, Natálie Vrábelová.