Zima je nezdolala

Veselí nad Moravou Sport 22 / 02 / 2010

Po náročných duelech si v sedmnáctém kole interligy „odpočinuly“ házenkářky Veselí nad Moravou, které zavítaly na palubovku posledního Interu Bratislava. O výsledku rozhodly už do poločasu, kdy vedly o deset branek. Poté dostala prostor střídačka, v dobrém světle se ukázala gólmanka Benedíková.
Inter Bratislava - Veselí 20:29 (8:18)
Hned při vstupu do haly praštil Veselanky přes nos nevídaný chlad. „Byla tam velká zima. Oproti tomu máme u nás opravdu teplo jako v pekle,“ vtipkovala brankářka Darina Zvoničová. České mistryně se brzy oklepaly a domácím doslova zatopily pod kotlem, když už v poločase vedly o deset tref. „Inter vyhrál minulé kolo s Jindřichovým Hradcem, a proto jsem čekala, že bude trochu kousat. Ale on hrál odevzdaným dojmem,“ divila se. Jediný, kdo zlobil českou obranu, byla Zuzana Huttová, která dříve působila právě ve Veselí.
Po jednoznačném vývoji dal kouč Peter Sabadka prostor také lavičce. „V první půli hrála základní šestka a tu druhou dostaly šanci mladé. Soupeřky s nimi hrály vyrovnanou partii, což mě nemile překvapilo,“ svěřil se Vlastimil Procházka, organizační pracovník týmu. Ostudu si rozhodně netrhla dvojice Velanová, Benedíková. Prvně jmenovaná se prezentovala třemi trefami, druhá čarovala mezi tyčemi. Kromě několika vynikajících zákroků kryla i tři sedmimetrové hody. Sedmičky 7/4:4/3, vyloučení 3:6. Rozhodčí Gedeon, Rapač, 150 diváků.
VESELÍ: D. Zvoničová, Černá, Benedíková - Kratochvílová, Gáborová 4, G. Zvoničová 1, Štěrbová 6/1, Jandásková, Velanová 3, Viniatynská 3, Chmelařová 7, Fleková 2, Kočí 3/2, Súkenníková.

autor: LENKA HORÁKOVÁ