Získala vícebojařský titul

Uherské Hradiště Sport 27 / 01 / 2016

Atletka Kateřina Resslerová ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště má na prahu halové sezonu fantastickou formu. Po dvou zlatých na přeborech Moravskoslezského kraje zazářila i na sobotním šampionátu Moravy a Slezska v Ostravě, odkud si přivezla juniorský titul ve víceboji (60 m př., výška, koule, dálka, 800 m).
Sedmnáctiletá všestranná atletka vtrhla do vícebojařské soutěže solidním ziskem 781 bodů na trati 60 m překážek. „Kačka po drobné kolizi na první překážce s v sousední dráze běžící olomouckou Zatloukalovou ztratila rytmus, což se podepsalo na výsledném čase 9,64 sekundy,“ komentoval první disciplínu Ivan Ressler, trenér a táta talentované atletky v jedné osobě. Ve výškařském sektoru se jeho dcera pokoušela o vyrovnání osobního maxima, což jí nakonec nevyšlo, ale 621 bodů za 150 cm ji drželo v kontaktu s největšími rivalkami. Koule je slabinou Resslerové, což na severu Moravy jen potvrdila. Netrefila se ani do jednoho ze tří pokusů a výkonem 7,89 m zůstala za svými možnostmi. Manko ale smazala v dálce, kde výkonem 524 cm skončila třetí a udržela se v boji o medaile. „V závěrečné osmistovce, kterou vícebojařky nemají zrovna v lásce, Kačka zabojovala. Po celodenním boji ze sebe vymáčkla poslední zbytky sil a výborným osobním rekordem 2:30,26 minuty si zajistila moravskoslezský titul,“ pravil pyšný táta. Kateřina Resslerová vyhrála výkonem 3110 bodů.
Náročný závod absolvovala i její tréninková partnerka Šárka Polášková, která obsadila šesté místo. Nejlepší výkon předvedla ve výšce, kdy překonala laťku ve výšce 159 cm. Lepší byla jen olomoucká Zatloukalová.
Dorostenec Nikolay Romanchenkov a Vít Jánoš startovali v Olomouci. „Kolja byl druhý v dálce výkonem 597 centimetrů a na šedesátce postoupil časem 7,55 sekundy do finále, do kterého ale nenastoupil. Vít běžel v rozběhu ještě o dvě setiny rychleji a ve finále získal časem 7,55 sekundy bronz,“ uvedl Ressler.