Zklamání odplavil čas, Snails chtějí opět medaili

Zklamání odplavil čas, Snails chtějí opět medaili
Foto: sal
Kunovice Sport 28 / 04 / 2017

I když loni poprvé v historii postoupily přímo do semifinále play off, nakonec zažily hluboké zklamání. Zůstaly totiž bez medaile. Ale to už je zapomenuto. Extraligové softbalistky Snails Kunovice stojí na prahu nové sezony, ve které se chtějí vrátit na medailové pozice. Jejich mise startuje o víkendu.
„Bramborová medaile sice nebyla propadák, ale určitě jsme pomýšleli na vyšší mety. Na hráčkách se však projevila únava, většina totiž bojovala i v extralize juniorek a v reprezentačním dresu. A na regeneraci a odpočinek na podzim prakticky nebyl čas,“ připomněl Pavel Křivák, kouč Kunovic.
V zimní přestávce kádr doznal několika změn. Martina Langrová zamířila do Arrows Ostrava a Barbora Neklapilová už oblékne pouze dres „béčka“. Novými tvářemi jsou tři mladé naděje Eliška Stejskalová (Sever Brno), Laura Ferancová (Trnava Panthers) a americká nadhazovačka Keyana Terry, která minimálně v jarní části nahradí pracovně zaneprázdněnou Lucii Kaplarczykovou. „Keyana je až do června na pracovní stáži v Bratislavě, čehož jsme využili k navázání kontaktů a dohody o výpomoci,“ pochvaluje si manažerskou práci Křivák. Osmadvacetiletá Američanka hrála v Hillsborough a jako trenérka navíc působila v University of Central Florida. „V posledních letech sice vrcholný softbal nehrála, ale v zimě s námi absolvovala dvě soustředění, pilně trénovala a věřím, že nám pomůže,“ doplnil trenér. Terry tak vytvoří společně s Dominikou Rampáčkovou hlavní nadhazovací tandem.
Šnečice ještě musí oželet absenci jedné z největších hvězd Terezy Vlčkové, která si z loňského mistrovství světa přivezla utržené vazy. „Sezonu jsem sice ještě se sebezapřením dohrála, ale hned po posledním zápase jsem absolvovala operaci na klinice Pavla Koláře,“ vysvětlila Vlčková. Rehabilitace podle lékařů potrvá až deset měsíců, takže nestihne jarní část soutěže ani mistrovství Evropy. „Snad stihnu aspoň podzimní část,“ přeje si Vlčková. Na postu spojky ji nahradí Tereza Kubicová nebo slovenská reprezentantka Dominika Mešťanová, která už loni většinu sezony odehrála v Kunovicích. „Holky jsou šikovné, věřím, že mě nahradí. Ale hned jak se uzdravím, tak je zase ze sestavy vyšoupnu,“ dodává s úsměvem Vlčková.
Kunovjanky čeká náročný start, v sobotu se představí v Ledenicích, které výrazně posilovaly, a v neděli pak na půdě bronzového pražského Tempa. „Každý zápas bude těžký, soutěž se vyrovnává. Ale chceme minimálně do play off, kde už je možné cokoliv,“ uvědomuje si kouč Křivák, kterému stejně jako loni asistuje u týmu Luboš David, účastník olympijských her v Soulu v roce 1988. „I když je původně zápasník a k softbalu se dostal kvůli dcerám, má výborné postřehy a nezapře ducha vrcholového sportovce,“ pochvaluje si spolupráci trenér Snails.

autor: Petr ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace