Zlatá otočka internacionálů Slovácké Slavie

Uherské Hradiště Sport 07 / 01 / 2015

Internacionálové Slovácké Slavie Uherské Hradiště vyplenili Trnavu. Flašar a spol. vyhráli 25. ročník Předsilvestrovské fotbalové show, turnaje starých pánů na řece Trnávce. V rozhodujícím souboji zdolali domácí Spartak, který ještě v polovině zápasu vedl o dvě branky...
Slovácká vyrazila na tradiční podnik pouze v devíti, když tým oproti domácímu mezinárodnímu turnaji doplnili Miloslav Penner, Václav Činčala nebo Rostislav Antl. Turnaje se ještě zúčastnila Nitra a domácí Trnava.
Svěřenci Karla Kuby na úvod jen remizovali s Nitrou, takže k vítězství na turnaji potřebovali skalpovat Trnavu v čele s Gašparikem. Ale po deseti minutách (hrálo se 20 minut - pozn. autora) to vypadalo spíš na ručník... „Domácím stačila k prvenství na turnaji remíza, takže hráli ze zabezpečené obrany a na brejky. I když jsme byli od začátku lepším týmem, střelecky jsme se prosadili až v jedenácté minutě, kdy zařídil kontaktní gól Soviš. Jenže pak jsme přidali dva slepené góly, Spartak otevřel hru a vítězství pečetil Penner,“ komentoval drama Kuba, podle kterého byli domácí hodně zklamaní. „Chtěli jsme samozřejmě vyhrát, ale umístění nakonec není až tak podstatné. Důležité je, že se pravidelně potkávají desítky bývalých ligových hráčů,“ vzal porážku sportovně Vladimír Ekhardt, šéf trnavského klubu.
Předsilvestrovská fotbalová show se v Trnavě hraje od roku 1990 jako turnaj o Pohár primátora Trnavy. Zrcadlo výsledků: Slovácká Slavia - Nitra 2:2, Homér, Soviš, - Trnava 4:2, Soviš, Homér, Činčala, Penner.
SLOVÁCKÁ: Barcuch - Flašar, Homér, Kopačka, Němčický, Antl, Penner, Soviš, Činčala.