Zlatá tretra: Vávrová ovládla stovku

Uherské Hradiště Sport 27 / 06 / 2014

Sprinterka Kateřina Vávrová ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště premiéru na největším českém atletickém mítinku Zlatá tretra v Ostravě zvládla na jedničku s hvězdičkou. Deset dnů před dorosteneckým republikovým šampionátem vyhrála v národním programu běh na 100 m, když poprvé v kariéře stlačila čas pod dvanáctisekundovou hranici! Na dvoustovce pak doběhla čtvrtá.
Na start stovky se přitom postavila silná konkurence složená převážně z českých juniorských a dorosteneckých reprezentantek. Členka trenérské skupiny Vlčí smečka po dobrém startu doběhla do cíle s náskokem devět setin sekundy, ale hlavně v čase 11,89 s.! „Bohužel nám radost z fantastického času překazila nepovolená podpora větru 3,9 metru za sekundu, což způsobil krátký větrný poryv v době měření. Jsem však přesvědčený, že Kačka může pod dvanáct sekund běžet zcela regulérně. A třeba už v příštím závodě,“ zdůraznil Jaroslav Vlček, trenér nejrychlejší české dorostenky, které v evropském žebříčku patří fantastické 12. místo.
O čtyřicet minut později absolvovala Vávrová dvoustovku, ve které si vylepšila dosavadní osobní rekord z Třince na 24,46 s., což ji vyneslo na čtvrtou příčku. Od bronzu ji dělila setina sekundy. „Její běh měl i přes nový osobák značné rezervy, problém byl hlavně ve startovní reakci a pomalejší zatáčce,“ poznamenal Vlček, který jen připomněl, že dosaženým časem by loni překonala limit opravňující ke startu na dorosteneckém mistrovství světa. „A to je před světovým šampionátem sedmnáctiletých v Kolumbii skvělá zpráva. V Jižní Americe totiž pomýšlíme hodně vysoko,“ zdůraznil Vlček.