Zlato jen pro sajdu Verbík, Panáček

Slovácko Sport 31 / 08 / 2010

Zlatý věnec si ze severu Moravy přivezla posádka sajdkáry Petr Verbík - Marián Panáček. 27. ročník Havířovského zlatého kahance, motocyklových silničních závodů na Těrlickém okruhu, byl opět závodem silně obsazeným jak jezdci z Česka, tak i ze zahraničí. Jezdci z Motosportklubu Uherské Hradiště se v silné konkurenci opět neztratili. V jízdě pravidelnosti si Verbík s Panáčkem na své sajdě přijeli pro prvenství, Karel Kalina ve třídě Supermono dojel do cíle na čtvrtém místě. Stále má ale ještě šanci na celkové prvenství v pětidílném seriálu mezinárodního mistrovství republiky ve třídě Supermono. „Po třech závodech jsem byl na průběžném prvním místě. Právě po Těrlicku mě sesadil Libor Kamenický. Šance na historický úspěch stále žije. Bude záležet, jak o víkendu dopadnou závody v Kyjově. Zatím vede o šest bodů,“ říká staroměstský jezdec Karel Kalina.
V Supermonech na jedenáctém místě dojel Milan Šobáň mladší. Ve třídě Klasik do 125 ccm si osmé místo vyjel nestárnoucí Milan Šobáň, který ještě ve třídě SP 250 obsadil třinácté místo. Sedmé místo ve třídě Klasik do 500 ccm patřilo Karlu Matušovi na Suzuki. V sajdách posádka Kalina - Koňařík odjela pouze tři kola, a byla proto neklasifikována, stejně jako posádka Karásek - Rydlo. Třída 125 Sportproduction znamenala pro Michala Šlezara třinácté místo a pro Pavla Matuše devatenácté místo.
Poslední letošní závody jsou na programu o víkendu v Kyjově, kde bude Karel Kalina dohánět šestibodovou ztrátu na celkové prvenství ve třídě Supermono.