Zlato přisuzují Slavii

Zlato přisuzují Slavii
Veselí nad Moravou Sport 26 / 04 / 2010

Již pošesté v řadě se budou interligové házenkářky Veselí nad Moravou rvát ve finále o titul českých mistryň. A popáté v jejich dresu nebude chybět nestárnoucí kanonýrka Lenka Fleková, která vynechala jednu sezonu kvůli těhotenství. Zatím má za Veselí na kontě dvě zlata a dvě stříbra, z loňska obhajuje prvenství.
Když přišla někdejší nejlepší házenkářka republiky do Veselí, úroveň týmu se natolik zvedla, že je od té doby pravidelným účastníkem ve finále o českého mistra. Lenka Fleková získala nejprve stříbro, poté zlato a zase stříbro. Kvůli očekávání přírůstku do rodiny chyběla u následující druhé příčky, loni opět naskočila a pověsila si na krk medaili nejcennější. Letos však bude cesta k obhajobě prvenství dvakrát tak těžká. „Dá se říct, že vždycky předtím jsme byly v roli favoritek. Lidi věřili ve zlato, ale teď jdeme do finále s tím, že nemáme co ztratit,“ přiznává Fleková. Družstvo změří síly se Slavií Praha, absolutním vítězem interligy, se kterým letos dvakrát prohrálo, ale také jednou vyhrálo. „Slavia je papírově silnější, ale stejně jako my hraje v šesti lidech. Stačí, aby jim vypadla jedna hráčka, a zápas bude úplně jiný. Teď opravdu nejvíc záleží na aktuální formě a hlavně na štěstí. Herně jsme na tom asi stejně,“ myslí si hráčka, která je za jisté stříbro ráda. „Když nevyhrajeme, určitě budu i zklamaná, ale z jistého stříbra mám radost. A kdybychom získaly zlato, bylo by to super, protože se nám moc nevěří a všichni jej už předem přisuzují Slavii,“ praví.
Šance týmu na obhajobu prvenství vidí reálně kouč Peter Sabadka. Je si sice vědom výkonů soupeře v sezoně, avšak sám zná sílu veselského týmu. „Slavia je velmi kvalitní a zdatný soupeř, ale také my máme své kvality. Pokud se nám vyhnou zranění, všechno je otevřené,“ věří Sabadka.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace