Zlatý double Zalubila s Kyselou

Vendula Kyselá a Veronika Húsková
Ostrožská Nová Ves Sport 04 / 08 / 2017

Kanoisté TJ Ostrožská Nová Ves drží laťku stále pekelně vysoko. Na republikovém šampionátu v Račicích vybojovali hned 13 medailí (5-4-4), když nejvíce zazářila hvězda juniora Jiřího Zalubila a dorostenky Venduly Kyselá. Nejmladší závodníci od Kunovské tabule pak přidali dalších jedenáct medailových umístění.
„Odjíždíme maximálně spokojeni, z jedenadvacetičlenné výpravy vybojovalo třináct závodníků medaili. A kdyby nechyběla Krušinová a Zalubil neomezil počet startů kvůli víkendovému mistrovství světa, máme cenných kovů ještě víc,“ uvedl Vít Pjajčík, novoveský lodivod, kterého potěšila i trojí nominace na zářijovou regatu olympijských nadějí. „Zalubil už měl účast jistou, ale dosaženými výsledky si ji vybojovaly dorostenky Veronika Húsková s Vendulou Kyselou. A to je hlavně u Venduly, která více než čtvrt roku netrénovala kvůli mononukleóze, skvělý výsledek,“ uvědomuje si Pjajčík.
Hned tři medaile vylovil z račického kanálu Jiří Zalubil, který získal titul v singlkánoi na 1000 metrů a deblkánoi společně s kojetínským Hrabalem na poloviční trati. Na čtyřkánoi pak připojil stříbro. Dvojnásobnou šampionkou se stala i Vendula Kyselá, která triumfovala v deblkánoi na 200 m se Seidlerovou se Sezemic a na pětistovce s plzeňskou Řáhovou. V singlkánoi na dvoustovce dojela stříbrná, když nestačila jen na týmovou kolegyni Veroniku Húskovou, která byla na pětistovce třetí.
Stříbro ještě ukořistil žák Jan Pavlíček na čtyřkánoi (500 m), bronzový double v deblkajaku David Janík a také junior Filip Krušina (oba shodně na 500 a 1000 m).
„Výborné představení servírovali i benjamínci, kteří udávali tempo v nemistrovských závodech. Vždy brali medaili, což je příslib do budoucna,“ těší Pjajčíka.
Zrcadlo výsledků, nemistrovské závody - 1. místo, 10 let: Dalimil Knotek (200 a 500 m), 11 let: Richard Podráský (200 m), 2. místo, 10 let: Štěpán Janoška, 11 let: Richard Podráský (oba 500 m), Tomáš Cícha (200 a 500 m), 12 let: Ondřej Prchlík (200 a 500 m), 3. místo, 10 let: Štěpán Janoška (200 m), Daniel Knotek (500 m), 12 let: Filip Váverka (200 m).