Zlatý hattrick Matyáše Hřiba

Uherský Brod Sport 23 / 05 / 2024

Judisté JUDO Uherský Brod byli o víkendu doslova na roztrhání, rozjeli se totiž na všechny strany vlasti i za její hranice. Benjamínci absolvovali čtvrtý díl Energy ligy, žáci bojovali na Velké ceně Blanska a dorostenci vyrazili na mezinárodní turnaj do Budapešti, který byl zároveň kvalifikací na Evropský pohár. Domů přivezli 23 medailí (7-6-10).

„Kdo má ruce a nohy, závodil,“ potvrdil Martin Machala, jeden z brodských koučů, který doprovázel benjamínky do Lipníku nad Bečvou, kde pokračovala Energy liga. O překvapení se postaral sedmiletý Matyáš Hřib, který vyhrál už potřetí za sebou. „Maty v lednu přišel z Baby juda, ale zatím nenašel konkurenta. Tři závody proměnil ve tři zlaté medaile, naposledy navíc potřeboval ke zdolání tří soupeřů v součtu pouhých patnáct sekund,“ smekl Machala.

Na Velkou cenu Blanska vyrazila čtyřiadvacetičlenná výprava, která přivezla 19 medailí. Na tatami postupně zápasila mláďata, mladší i starší žactvo. „Většina se prala skvěle. Za zmínku určitě stojí dva suverénní zápasy osmiletého Fabiána Zemka, soupeře totiž přemohl krásným chvatem Uchi-mata, které je v této věkové kategorii opravdu neobvyklý,“ pravil kouč Ondřej Machala.

Turnaj v maďarské metropoli okupovaly převážně reprezentační výběry zemí celé Evropy, nejblíže k medaili měl dorostenec Jan Berka, který po sérii výher v boji o bronz nenašel recept na soupeře z Kanady a skončil pátý.

Judisté Uherského Brodu mají nabitý program, část závodní skupiny čeká Apollon Open ve slovinském Mariboru a přípravku Judo Talent Jihlava.

Zrcadlo výsledků, VC Blanska - U10: 1. F. Zemek, L. Jeřábek, R. Goleš, 2. M. Brostíková, J. Berka, 3. A. Jeřábek, T. Letko, U12: 1. N. Marholt, 2. L. Machalová, E. Miková, 3. P. Vrána, N. Purčová, U14: 1. E. Zemánková, A. Maxa, 2. F. Marholt, D. Golešová, 3. A. Boyer, V. Halabala, Z. Thibedeau, Energy liga - U8: 1. M. Hřib, 3. J. Jedounková, U10: 3. A. Kelíšek, M. Máťa.

autor: mm, ceh