Zlatý moravský double Kolářové

Uherské Hradiště Sport 01 / 07 / 2014

O zlato na 150 m běžela dvakrát, selhala časomíra

Sprinterka Štěpánka Kolářová ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště běhá jako vítr. „Vlčice“ bezezbytku potvrdila roli favoritky, když si z moravského žákovského šampionátu v Opavě odvezla zlatý double a bronz ze štafety jako bonus. Na trati 150 metrů si navíc vytvořila nový osobní rekord.
Letošní časy Kolářovou pasovaly do role žhavé aspirantky na titul a patnáctiletá školačka tlak ustála s noblesou. Po bezproblémovém postupu z rozběhu (8,10 s.) nedala soupeřkám šanci ani ve finále šedesátky. „Štěpánka jen potvrdila, že je právem žákovskou sprinterskou královnou. Její atletický projev byl vyzrálý a sebevědomý,“ potěšila trenéra Jaroslava Vlčka. Finálový čas 8,01 s. signalizoval formu, kterou chtěli využít na stopadesátce.
Na jejím startu byla kvalitní konkurence, včetně Hromadníkové ze Zlína, třetí z letošních průběžných tabulek. „Holky spolu nakonec svedly krásný souboj, který v závěru vyzněl jednoznačně pro Štěpánku. Věřil jsem v parádní čas, jenže místo něj přišla ledová sprcha... Jelikož selhala časomíra, běh se musel opakovat. Organizátoři totiž neměli záznam, ruční časy ani pořadí!“ nechápe Vlček, který na svých stopkách naměřil čas 18,2 s.! Kolářovou by takový čas vyšvihl mezi dvacet historicky nejrychlejších žákovských výkonů!
„Je to naprosto neomluvitelné. V Opavě se sešla konkurence, podmínky i forma Štěpánky, ale její běh zmizel v propadlišti dějin. Oficiálně nikdy neexistoval...,“ zlobí se trenér.
V opakovaném startu, do kterého už některé závodnice nenastoupily, neboť se běžel po čtvrthodinové pauze, Kolářová vyhrála časem 18,99 s. a získala druhý moravský titul. Ve sprinterské štafetě pak přidala bronz.