Zlatý Navrátil

Slovácko Sport 02 / 06 / 2010

Motocykloví závodníci ze Slovácka zazářili na 48. ročníku mezinárodních silničních závodů 300 zatáček Gustava Havla v Hořicích. Jezdec Karafiát Teamu Pavel Navrátil si z Podkrkonoší odváží dva zlaté věnce za vítězství ve třídě Klasik do 250 ccm a Volná do 250 ccm.
A navrch ještě přidal druhé místo ve třídě Klasik do 350 ccm a stal se prvním jezdcem ze Slovácka, kterému se podařilo na okruhu vyhrát. Parádní výkon předvedl i staroměstský Karel Kalina z Motosportklubu, který na stroji Katyam 650 v Supermono obsadil 2. místo. V závodě se dlouho přetahoval s Kamenickým o první místo. Nakonec projel cílem až třetí, ale podal protest. „Na trati se totiž po pádu objevily žluté vlajky, které znamenají zákaz předjíždění. Jenže Kamenický objel mě a další dva jezdce, kteří byli o kolo zpět. Protest byl proto uznán,“ vysvětlil Kalina. Další výsledky - Klasik do 175 ccm: 6. Kalina (Kovrovec), 8. Šobáň sen. (Benelli), Supermono: 11. Šobáň jun. (KTM 510)