Zlatý Tykal, pohár je pryč

Uherský Brod Sport 11 / 05 / 2018

Vítězem 53. ročníku závodů o Pohár Javořiny v Uherském Brodě se stali plavci Považské Bystrice, kteří si tak odvezli i putovní pohár. Pořádající Spartak obsadil v žačkách bronzovou medaili. Závod přilákal 201 plavců (ročník 2004-2010) ze sedmnácti klubů, včetně tří ze Slovenska.
Jedinou zlatou medaili pro domácí oddíl vybojoval jedenáctiletý Kryštof Tykal, který na trati 100 m polohový závod porazil i o rok starší soupeře. Marek Žižka dohmátl pátý.
Z domácích závodnic se v nejlepším světle předvedly dvě desetileté plavkyně Michaela Mazůrková a Eliška Michalčíková.
„Míša skončila druhá na prsařské padesátce, Eliška třetí. Stejné umístění pak ještě přidala na polohové stovce,“ prozradila Renata Krůželová, předsedkyně brodského klubu. Na 50 m volný způsob doplavala Mazůrková čtvrtá a Michalčíková pátá. Dvanáctiletá Anna Mášová přidala do sbírky třetí místo z prsařské stovky.

autor: ceh, kru