Zlechov nadělil Šumicím osmičku, řádil Kowalík

Slovácko Sport 25 / 04 / 2012

Zlámanec překvapil Osvětimany

Zlechov - Šumice 8:1 (3:1)
Hosté stačili se silami jen v první půli, ve 25. min. ještě stačili vyrovnat Pilkou, ale pak už byli pány na hřišti domácí, Kowalík ještě do přestávky dal dvě branky, a když v 53. min. dal svou třetí branku, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Druhá půle už byla v plné režii domácích a skóre pomalu narůstalo. Branky: Kowalík 3, Kedra, Jurášek, Zajíc, Bělaška, Mazůrek - Pilka.
Kudlovice - Havřice 1:0 (1:0)
O nejtěsnějším vítězství domácích rozhodl už v 5. min. po rohovém kopu Sedláček. Od 20. minuty převzali taktovku hosté, byli útočnější, ale do šance se nedostali. Po přestávce se hosté snažili o vyrovnání, ale domácí golman se dvakrát vyznamenal. Také na druhé straně hosty brankář dvakrát podržel a zneškodnil šance domácích.
Osvětimany - Zlámanec 0:2
Hosté se postarali o překvapení a posílili tak své naděje na záchranu. Jednu branku hostí dal Sadil a druhou si dali domácí vlastní.
V.Otrokovice B - Strání 1:0 (0:0)
Hosté měli v první půli mírnou převahu, domácí byli nebezpeční po rychlých brejcích, vyloženou šanci si ani jedno mužstvo nevypracovalo. Po přestávce se domácím podařilo po brejku dát vedoucí gól. Hosté měli v poli častěji míč v držení, ale nenašli recept na překonání pozorně hrající obrany soupeře. V závěru přibylo na hrací ploše nervozity a hostující Vojtek uviděl červenou kartu.
Sušice - Bojkovice 0:0
Hosté byli v utkání fotbalovější a připravili si řadu šancí, ale domácí podržel golman Důbrava. Domácí měli největší šanci v 76. min., ale Hastík mířil pouze do tyče.
Jalubí - Nedakonice 1:0 (1:0)
Vyrovnané utkání, ve kterém byli domácí důraznější před brankou soupeře. Ve 12. min. dal vítězný gól Botek, po přestávce ještě trefil tyč Gajdorus.
Slavkov - Koryčany 3:1 (1:1)
Koryčanská Koryna brala v několika posledních zápasech všechny body. V minulém kole dokonce uštědřila sušickým pětigólovou nadílku, ve Slavkově si však na domácích borcích vylámala zuby. Po několika úvodních šancích utkání, přinesla vzrušení až osmnáctá minuta utkání. Domácí Chovanec vlétl do hostujícího pokutového území, obešel dva protihráče, třetí už to však nevydržel a zastavil pronikajícího útočníka nedovoleným zákrokem. Následný pokutový kop s přehledem proměnil domácí Bronislav Polášek a slavkovští přebrali iniciativu. Šok v domácích řadách způsobily události ve 38. minutě. Hosté se v rychlém brejku řítili k domácí bráně, centr z pravé strany už směřoval k volnému hráči, když zatáhl za záchrannou brzdu domácí kapitán Švardala. Do přihrávky však zasáhl tak nešťastně, že míč skončil v sítí a bylo rázem srovnáno.
Ve druhém poločase se hrál vyrovnaný fotbal a vítězství mohly na svou stranu strhnout oba týmy. Podařilo se to v 79. minutě domácím. Střelu vyrazil koryčanský brankář jen před volného Stojaspala a ten neměl se zakončením problém. Domácí se pak soustředili na obranu a v nastaveném čase se jim podařilo do otevřené hostující obrany vsítit pojišťovací branku. Po minutovém pobytu na hřišti se trefil střídající Halík a upravil na konečných 3:1
Branky: 18. Polášek z PK, 79. Stojaspal, 92. Halík - 38 vlastní
ŽK: Omelka, Mančík Miroslav, Stojaspal