Zlom nepřineslo ani šest posil z „áčka“

Uherské Hradiště, Uherský Brod Sport 05 / 09 / 2021

Fotbaloví vyslanci Uherskohradišťska v MSFL pořádali domácí výprodej. Záloha Slovácka, posílená o šest borců z ligového kádru, překvapivě neuhrála ani bod s Uničovem, a neporazitelnost ČSK Uherský Brod ukončila vedoucí Kroměříž.

SLOVÁCKO B - Uničov 1:2

Slovácko využilo reprezentační pauzy a nominovalo do základní sestavy šest hráčů z „áčka“ (Bajza, Tomič, Mareček, Navrátil, Šašinka, Cicilia). Jenže očekávané vítězství se neurodilo. Severomoravané totiž byli hlavně v prvním poločase jasně lepší. Kdyby jej místo 1:0 vyhráli 4:0, nikdo by se asi nedivil. Od většího manka domácí uchránil gólman Bajza. „Nevyhráli jsme, takže individuální výkon je na nic,“ reagoval po zápas Pavol Bajza.

Svěřence Pavla Němčického zaskočil inkasovaný gól už ve 3. minutě, po kterém se dlouho nedostali do hry. Uničov měl naopak jednu šanci za druhou. Až ve druhé půli domácí zjednodušili hru, nakopávanými balony hledali Šašinku s Ciciliou, ale chyběla jim podpora z druhé vlny. Soupeř navíc v 54. minutě zvýšil z pokutového kopu. O kontaktní gól se nakonec po rohovém kopu postaral Tomič, ale další šance už hlavně kvůli špatné finální fázi Slovácko vlastně nemělo. Branka: Tomič. Poločas 0:1.

SLOVÁCKO B: Bajza - Merdovič, Stojmenov, Vincour, Juroška (59. Pernica), Mareček, Kudela (59. Aldin), Navrátil, Tomič (82. Polášek), Šašinka, Cicilia.

UH. BROD - Kroměříž 0:1

Fotbalisté ČSK utrpěli první porážku v soutěži, která je paradoxně poslala až na 12. místo v tabulce. Soutěž totiž byla nesmírně vyrovnaná, na čtvrté Blansko hledí jen s odstupem tří bodů.

Krajské derby dlouho nepřineslo žádné vzrušení, vlastně se hrálo jen mezi šestnáctkami, žádný z týmů si nepřipsal ani rohový kop. Až v 27. minutě domácí po sérii taktických chyb pustili soupeře do brejku, který po centru do vápna proměnil Sklenář. „Věděli jsme, že Kroměříž ráda drží balon, takže jsme je nechali hrát na jejich půlce a čekali na příležitosti. Bohužel jsme udělali chybu jako první a soupeř ji potrestal,“ litoval Martin Onda, kouč Uherského Brodu. Jeho tým na gól odpověděl hlavičkou Lorence, se kterou si však brankář Dostál poradil.

Po přestávce Broďané otevřeli hru, tlačili se víc do vápna, ale vyloženou šanci si prakticky nevypracovali. Ve vápně Hanáků to nejvíce hořelo po standardních situacích a křídelních centrech, ale k vyrovnání domácích vždy nějaký krok nebo centimetr chyběl. „Žádná tragédie, jednou jsme museli prohrát. K vyrovnání nám ale chyběla jen troška štěstí, soupeř už v závěru jen zdržoval a kouskoval hru, k ničemu se nedostal,“ podotkl Onda. Poločas 0:1.

UH. BROD: Jícha - Flasar, Vrága, Pavlíček, Nevařil - Gettler (63. Mančík), Lorenc, Malenovský (74. Šmatelka), Venený (74. Váňa) - Josefík, Michalec (63. Jaroněk).