Zlom přineslo dvojnásobné oslabení

Kunovice Sport 17 / 09 / 2020

Rozpačitý start do nové sezony prožívají prvoligové házenkářky SHK Kunovice. Po dvou kolech mají „jen“ tři body, když si po výhře na Hané trošku překvapivě na Bělince vylámaly zuby na Bohunicích. 50 minut zápasu přitom vesměs vedly...

KUNOVICE - Bohunice 23:27

Kouč Miroslav Slovák postrádal zraněnou Tvrdoňovou, která je v posledních zápasech tahounkou týmu. Její absence na palubovce byla znát. „I když jsme dlouho měly výsledkově navrch, zápas nám nevyšel. Holky se hlavně nevyrovnaly s tvrdostí soupeřek, musíme se z porážky poučit a příště přidat na důrazu,“ litoval ztráty Slovák. Jeho výběr prakticky porazila Smějová, autorka 13 branek. „Na její obranu jsme zkusili všechno, ale marně,“ pokrčil rameny.

Kunovjanky se dopustily hodně chyb a nefungovala jim obrana, kterou nepodržely ani gólmanky. Jedinou pozitivní zprávou je návrat Lucie Flekové. „Po operaci to zkoušela jen pár minut. Věřím, že se brzy vrátí v plné síle,“ přeje si kouč, podle kterého se chleba lámal za stavu 19:16. „Kdybychom přidali další dvě tři branky, byl klid. Jenže místo toho přišlo dvojnásobné oslabení, ve kterém soupeř otočil, a pak už jsme jen dotahovali,“ potvrdil Slovák. Poločas 8:8.

KUNOVICE: Žáková, Hronová - Zálešáková 4/1, Fiurášková 5, Grabcová 6/2, Fleková 2, Wowrová, Černá, Králová 2, Jankovičová, Hvozdovičová 2, Kutálková, Polášková 2.

Olomouc - KUNOVICE 29:35

Kunovjanky měly parádní start, vedly 3:0, soupeřky se však rychle oklepaly, otočily na 6:4, ale následně se hra i skóre vyrovnaly. Ještě půldruhé minuty před odchodem do kabin byl stav 12:13, ale finiš patřil svěřenkám kouče Miroslava Slováka, které jej vyhrály 3:0. Když pak v nástupu do druhé části odskočily až na 13:20, zdálo se, že je rozhodnuto. Hanačky ale nesložily zbraně a ve 44. minutě se dostaly na kontakt (22:23). To byl však signál pro Grabcovou a spol., které už v závěru nepřipustily žádné komplikace. Poločas 12:16.

KUNOVICE: Žáková, Hronová - Tvrdoňová 5/1, Jankovičová, Grabcová 6/1, Zálešáková 9, Kutálková 5/2, Fiurášková 4, Černá, Měsíčková, Polášková 6.