Zlom přišel ve třetí části

Uherský Brod Sport 20 / 10 / 2009

Basketbalisté Uh. Brodu vykročili do nové sezony dvěma výhrami

Noblesní vstup do nové sezony zaznamenali druholigoví basketbalisté Uherského Brodu, kteří si připsali dvě vítězství. V sobotním duelu vyškolili nováčka z Ostravy Poruby, včera si poradili se Slezskou Ostravou.
Uh. Brod - Ostrava Poruba 94:63 (40:28)
Úvod utkání byl z brodské strany vlažný, avšak nováček soutěže se také teprve rozhlížel v nové soutěži, a proto nijak nehrozil. Netrvalo dlouho a domácí celek se chopil opratí. Vytvořil si desetibodový náskok, ale poté trochu polevil. Soupeř ucítil šanci a využil nezorganizované obrany a zbrklého zakončení Broďanů, čímž trochu zkorigoval výsledek. Třetí desetiminutovka se táhla ve stejném duchu, ale bod zlomu nastal v době, kdy domácí v krátkém úseku zaznamenali čtyři trojky, získali dostatečný náskok, který v posledním dějství jen potvrdili.
UH. BROD: Dorazil 16, Dostál 17, Dvořák 18, Formánek 15, Gál, Kratěna, Kryštof, Mikel 4, Mrlík 14, Plaček, Povolný 3, Kaša 10.
Uh. Brod - Slezská Ostrava 86:76 (44:42)
Broďané opět zaspali začátek. „Vstup byl opravdu velmi špatný. Soupeř je basketbalový klub mládeže, takže jsme rychlostně nestačili,“ vysvětluje asistent trenéra Miroslav Mikel. A že si Brodští dali na čas, po první čtvrtině prohrávali 18:28. „Podkošový hráč nám tropil problémy, ale do druhé čtvrtiny jsme změnili obranu, hráli jsme zónu, na což už protivník nenašel recept,“ pochvaluje si Mikel. Srovnání na sebe nenechalo dlouho čekat a od té chvíle nastala vyrovnaná hra. Chleba se lámal v závěru třetí desítky, kde dobrá obrana spolu s rychlým přechodem dosáhla devatenáctibodové šňůry. Třebaže se hosté zmohli na poslední vzdor, domácí si vítězství nenechali vzít.
UH. BROD: Dorazil 2, Dostál 22, Dvořák 14, Formánek 16, Gál, Kratěna, Kryštof 3, Mikel 8, Mrlík 11, Plaček, Povolný 2, Kaša 8, Šácha.

autor: LENKA HORÁKOVÁ