Změny přinesly plný bodový zisk

Staré Město Sport 14 / 12 / 2023

Třebaže kádr druholigových volejbalistů VSK Staré Město decimují dlouhodobá zranění Maděry, Adamce a Brádyho, takže kouč Petr Karabec měl k dispozici jen 10 hráčů, včetně tří nahrávačů, z dvojboje se Šlapanicemi vybojovali čtyři body.

STARÉ MĚSTO - Šlapanice 2:3

V průběhu úvodního setu domácí měli navrch a průběžně vedli 16:13, ale po sérii chyb na přihrávce i v útoku ztráceli v koncovce 18:22. Nepříjemný plachtící servis Ference a chyby hostů na příjmu přispěly k otočce na 23:23 a set nakonec rozhodl razantní útok Dřímala. Ve druhé sadě se karta obrátila, hosté postupně vedli 10:5 a náskok si už udrželi. Staroměstským se pak dařilo na servisu a po sériích bodů Kostíka a Ferenci vedli 2:1 na sety. Šlapanice si ale dominantním výkonem v útoku i obraně v poli vynutily tie break, ve kterém se domácí dopustili více chyb, takže bonusový bod zamířil do moravské metropole. Sety 23, -19, 21, -15, -12.

STARÉ MĚSTO - Šlapanice 3:1

Kouč Karabec udělal změny v základní šestce, když nahrávku svěřil Jančářovi a na blok poslal Skybu. VSK se však v úvodu zápasu hledal, vázla souhra nahrávače se smečaři a výsledkem bylo vedení Šlapanic. Od druhé sady se však domácí zlepšili, vedli až 17:10. Soupeř sice ještě snížil na rozdíl dvou míčů, ale závěr VSK zvládl. Ve vyrovnaném třetím setu měli první setbol hosté (23:24), ale domácí jej odvrátili razantním útokem Dřímala, který následně zariskoval na servisu a dvěma esy rozhodl. I závěrečný set se lámal až v koncovce. Staroměstští sice vedli 18:15, ale po chybách v závěru ztráceli 22:23. Po srovnání vybojovali mečbol, který proměnili po útoku soupeře do autu. Sety -18, 20, 24, 23.

STARÉ MĚSTO: Ferenec, Kroča, Michalčík, Mackovík, Dřímal, Kostík, libero Bláha. Střídali Jančář, Skyby, Kamler.