Žmolíková přivála bod

Hluk Sport 16 / 11 / 2009

Stolní tenistky Spartaku Hluk si v extralize připsaly první remízu. Na domácích stolech sice ani jedna ze tří hráček nestačila na břeclavskou reprezentační dvojku Štrbíkovou, přesto však zbraně nesložily a rozešly se se soupeřkami smírně. O poslední a nejdůležitější bod se postarala těsnou výhrou Lucie Žmolíková.
Hluk - Břeclav 5:5
„Když se v dresu soupeře objevila Štrbíková, počítaly jsme, že proti ní neuhrajeme ani bod,“ přiznala trenérka Andrea Botková. Srovnáno bylo poté, kdy se hlucký trojlístek vyřádil na nejslabším článku protivníka Mergenthálové. „Ze čtyř dalších bojů jsme chtěly tři ukořistit, abychom se radovaly z výhry,“ tvrdí Botková.
Vidina úspěchu utrpěla ránu hned v prvním klání, kdy Kučerová se Stuckyte nezvládly čtyřhru a z vedení 8:4 v posledním setu zůstaly jen oči pro pláč. Juniorské reprezentantce Mikulcové se pak poklonila i Stuckyte a s Hlučankami to vypadalo bledě. „Egle byla nervózní a bohužel dělala zbytečné chyby,“ ví Botková. Paprsek naděje svitl ve chvíli, kdy Kučerová smetla soupeřku bez ztráty setu. Rozhodnutí přinesl duel Žmolíkové s Mikulcovou. Blonďatá Hlučanka vydřela vítězství 3:2, čímž se postarala o poslední důležitý bod.
Body: Kučerová 2, Žmolíková 2, Stuckyte